Zamknij
REKLAMA

Emocje sięgnęły zenitu...

11:43, 08.11.2018 | MiS
REKLAMA
Skomentuj

Odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego, recytacją "Katechizmu polskiego dziecka" i biegiem wokół rynku, maluchy z ponieckich przedszkoli uczciły nadchodzące Święto Niepodległości przypadające 11 listopada. Niemal każde dziecko miało przy sobie biało-czerwoną flagę i świadomość tego, że są Polakami

Przedszkole Samorządowe w Poniecu uczestniczy w projekcie edukacyjnym "Piękna nasza Polska cała", który powstał z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. - Jeden z punktów projektu dotyczył przygotowania wydarzenia sportowego, a ponieważ bardzo lubię zajęcia sportowe w przedszkolu, pojawił się pomysł biegu przedszkolaków wokół ponieckiego rynku - mówiła Alicja Szenajch z Przedszkola Samorządowego w Poniecu. W organizację przedsięwzięcia włączyła się cała społeczność przedszkola. - Myślimy, że coś tym maluchom zostanie z tego wydarzenia. Już wiedzą, że są Polakami i Polkami, umieją hymn Polski i kochają Polskę...To jest najważniejsze - dodała Alicja Szenajch.

Zanim dzieci stanęły na starcie odśpiewały hymn Polski i wyrecytowały "Katechizm polskiego dziecka. Na rynku rozległy się słowa wiersza - Kto ty jesteś? Polak mały! Z biało-czerwonych balonów dzieci utworzyły mapę Polski. - Mamy nadzieję, że te barwy biało-czerwone pozostaną z Wami na zawsze i będziecie godnie żyli w Polsce wolnej i demokratycznej - zwrócił się do przedszkolaków tuż przed biegiem burmistrz Jacek Widyński.

Emocje sięgnęły zenitu, gdy przyszła kolej na start. W biegu wzięło udział  100 przedszkolaków na 100-lecie niepodległości z oddziałów przedszkolnych gminy Poniec. Gorąco dopingowali ich koledzy i koleżanki, a także rodzice i dziadkowie. Wszystkie maluchy, które dotarły do mety,  bez względu na miejsce, które zajęły otrzymały pamiątkowe medale i coś słodkiego. Ponadto w ramach w ramach akcji "Piękna nasza Polska cała" planowany jest m.in. jest zakup kapsuły czasu i pokaz mody patriotycznej.

(MiS)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

starsza osobastarsza osoba

1 0

Kochane dzieci! Proszę, nauczcie Panią ze zdjęcia 23, jaką postawę należy przyjąć, podczas śpiewania hymnu państwowego (rączki w kieszeniach kurtki-wstyd!) 14:59, 11.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone