Zamknij
REKLAMA

Ciekawe połączenie...

17:11, 22.07.2018 | n
REKLAMA
Skomentuj

Mimo upału niedzielne popołudnie w Poniecu przebiegło pod znakiem Parafiady. Po raz piąty mieszkańcy wspólnie bawili się i uczestniczyli w loterii fantowej. Dochód jak zwykle przeznaczony został na cele remontowe w kościele. W tym roku będzie to dach.

Wczesnym popołudniem na ponieckim stadionie rozpoczęła się piąta edycja parafiady. Jak przyznaje jej organizator, ksiądz Krzysztof Szymendera, główny cel to integracja społeczności. W tym roku parafiada jest wyjątkowa, bo trwa aż trzy dni, weszła bowiem w skład programu Dni Ziemi Ponieckiej. Nagroda główna, czyli rower, powędrowała do pani Violetty Wojciechowskiej z Ponieca. - Mamy jak zawsze szereg atrakcji. Sołectwa przygotowały pyszne ciasta oferowane co łaska mieszkańcom. Mamy występy sceniczne, których gwiazdą jest zespół Pinokio Brothers. Tradycyjnie jest też loteria fantowa z główną nagrodą w postaci roweru. Po raz pierwszy mamy w tym roku również wojsko, które stało się ogromną atrakcją dla wszystkich – mówi proboszcz.

W tym roku dochód z kwesty i loterii przeznaczony zostanie w całości na modernizację dachu w parafii Chrystusa Króla. - Za dwa lata chcemy rozpocząć prace, bo to kilkaset metrów kwadratowych dachu - dodaje ksiądz Szymendera.

 

(n)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

parafianinparafianin

1 0

W Poniecu jest jedna Parafia, która ma dwa kościoły. Jeden z nich jest pw. Chrystusa Króla.
To tak dla ścisłości. 21:22, 23.07.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone