Zamknij
REKLAMA

I wszystko stało się jasne...

08:15, 13.06.2018 | m
REKLAMA
Skomentuj

Nie będzie oczekiwanej dotacji od wojewody na przebudowę ulicy Szkolnej. Wniosek Ponieca w tej sprawie nie znalazł się na liście beneficjentów programu. Gmina zapewnia, że w takim razie budowę sfinansuje sama, a prace rozpoczną się z początkiem lipca i potrwają dwa miesiące.

Przebudowa ulicy Szkolnej już drugi raz została pozbawiona wsparcia budżetu państwa. Pierwszy raz odrzucono wniosek poniecki w ramach tak zwanych schetynówek. Głównym powodem odmowy były parametry drogi i chodnika. Na odcinku ul. Szkolnej od strony Gostyńskiej faktycznie w gęstej zabudowie zaprojektowano minimalnie szersze ciągi komunikacyjne. Gmina tłumaczyła to istniejącą architekturą i tym, że budynków nie da się przesunąć. Samorząd ogłosił więc przetarg i wybrał wykonawcę za półtora miliona złotych. Wtedy ogłoszony został konkurs wojewody z pulą 40 milionów. Dziś wiadomo, że Ponieca nie ma liście beneficjentów.

- Trudno. Zależało nam na tym i szkoda, że to nas pominięto, ale nie załamujemy się. Realizujemy tę inwestycję sami, a kolejne jej etapy być może uda się wykonać w przyszłym roku, korzystając z następnych edycji programów pomocowych – mówi burmistrz Ponieca Jacek Widyński.

Na ul. Szkolnej wykonano już nową sieć gazową i po montażu oświetlenia rozpoczną się prace drogowe. - Ruszą na przełomie czerwca i lipca. Wykonawca zapewnia, że wszystko zrealizuje w zakładanym terminie – dodaje włodarz Ponieca. Odcinek ul. Szkolnej ma być gotowy po przebudowie do 1 września. W czasie wakacji ruch na drodze - głównie autobusowy, związany z dowozami do szkół - jest znacznie mniejszy.

(m)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone