Zamknij
REKLAMA

I wszystko stało się jasne...

08:15, 13.06.2018 | m
REKLAMA
Skomentuj

Nie będzie oczekiwanej dotacji od wojewody na przebudowę ulicy Szkolnej. Wniosek Ponieca w tej sprawie nie znalazł się na liście beneficjentów programu. Gmina zapewnia, że w takim razie budowę sfinansuje sama, a prace rozpoczną się z początkiem lipca i potrwają dwa miesiące.

Przebudowa ulicy Szkolnej już drugi raz została pozbawiona wsparcia budżetu państwa. Pierwszy raz odrzucono wniosek poniecki w ramach tak zwanych schetynówek. Głównym powodem odmowy były parametry drogi i chodnika. Na odcinku ul. Szkolnej od strony Gostyńskiej faktycznie w gęstej zabudowie zaprojektowano minimalnie szersze ciągi komunikacyjne. Gmina tłumaczyła to istniejącą architekturą i tym, że budynków nie da się przesunąć. Samorząd ogłosił więc przetarg i wybrał wykonawcę za półtora miliona złotych. Wtedy ogłoszony został konkurs wojewody z pulą 40 milionów. Dziś wiadomo, że Ponieca nie ma liście beneficjentów.

- Trudno. Zależało nam na tym i szkoda, że to nas pominięto, ale nie załamujemy się. Realizujemy tę inwestycję sami, a kolejne jej etapy być może uda się wykonać w przyszłym roku, korzystając z następnych edycji programów pomocowych – mówi burmistrz Ponieca Jacek Widyński.

Na ul. Szkolnej wykonano już nową sieć gazową i po montażu oświetlenia rozpoczną się prace drogowe. - Ruszą na przełomie czerwca i lipca. Wykonawca zapewnia, że wszystko zrealizuje w zakładanym terminie – dodaje włodarz Ponieca. Odcinek ul. Szkolnej ma być gotowy po przebudowie do 1 września. W czasie wakacji ruch na drodze - głównie autobusowy, związany z dowozami do szkół - jest znacznie mniejszy.

(m)
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone