Zamknij
REKLAMA

Wcześniej uczestnicy musieli rozwikłać kilka zagadek

16:06, 15.05.2018 | MiS
REKLAMA
Skomentuj

Przeprawa przez pole minowe, wspinaczka po skrzynkach, opatrywanie rannego - to tylko niektóre z zadań, z jakimi musieli się zmierzyć uczestnicy II edycji ponieckiej gry miejskiej. Stając się rekrutami oddziałów powstańczych, zawodnicy mieli za zadanie jak najlepiej przygotować się do przybycia wojsk niemieckich. W nagrodę zwycięzcy mogli wysadzić w powietrze pociąg pancerny.

Motywem przewodnim tegorocznej gry miejskiej w Poniecu było powstanie wielkopolskie. To właśnie wokół wydarzeń sprzed blisko 100 lat zbudowano konkurencje i zagadki, z którymi zmagały się poszczególne drużyny. Żeby wejść do gry, każdy zespół musiał rozwiązać powstańczą krzyżówkę. Dawała ona gwarancję uzyskania karty punktowej i mapy. - Mapa prowadziła do 9 . punktów w mieście. Każdy punkt był specjalnie wystylizowany,a na uczestników czekały postacie przebrane w stroje z epoki - mówił Damian Płowy, współorganizator II edycji ponieckiej gry miejskiej.

Pokonując kolejne punkty w mieście, drużyny sprawdzały swoją wiedzę z kilku zakresów. Były też zadania wymagające sprytu, odwagi i logicznego myślenia. Uczestnicy musieli m.in. pokonać pole minowe, obrać ziemniaki na czas, opatrzyć rannego w szpitalu polowym, odnaleźć zagubione dane powstańców, wspiąć się na wieżę ze skrzynek, oddać strzały do tarczy czy rozszyfrować informacje napisane alfabetem Morse'a. - Za wykonane zadania drużyny zbierały amunicję i inne elementy do konstruowania ładunku wybuchowego - wyjaśniał Damian Płowy.

W grze wzięły udział całe rodziny, grupy przyjaciół oraz uczniowie. - Zależało nam na tym, aby była to gra dla każdego, dzięki której uczestnicy złapią tego bakcyla i chętnie wezmą udział w kolejnych edycjach - mówił Damian Płowy. Finałem gry miejskiej, w której udział wzięło około stu osób, był festyn zorganizowany na terenie przedszkola. Zwycięzcami okazał się partol pod nazwą "WDW". Zwycięska drużyna miała możliwość zakończenia gry poprzez „wysadzenie pociągu pancernego”. Po rywalizacji i ogłoszeniu wyników uczestnicy odpoczywali przy ognisku.

Organizatorem gry miejskiej był burmistrz Ponieca, 11 Drużyna Harcerzy Starszych w Poniecu, Grupa Badań Historycznych Regiment, dr Grzegorz Wojciechowski oraz Gminne Centrum Kultury.

(MiS)
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone