Strażacy udowodnili że oprócz odwagi, nie brakuje im także sportowego zacięcia, chociaż nie wszyscy byli zadowoleni z efektów

07:56, 14.05.2018 MiS Aktualizacja: 18:33, 14.05.2018
Skomentuj

Aż 9 zastępów straży pożarnej pojawiło się w niedzielne popołudnie na ponieckim stadionie miejskim. Tym razem powodem nie było jednak żadne dramatyczne zdarzenie, lecz Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze, podczas których widzowie mogli się przekonać o umiejętnościach strażaków ochotników.

Podczas corocznych Gminnych Zawodów Sportowo-Pożarniczych w Poniecu zmierzyło się 9 zastępów OSP z terenu tej gminy. Oprócz mężczyzn wystartowała też drużyna żeńska z Szurkowa oraz drużyna młodzieżowa męska ze Śmiłowa. W przypadku dorosłych i młodzieży konkurencje nieco się różniły, lecz każda z nich wymagała od zawodników szybkości, precyzji i zgrania. Strażacy udowodnili, że oprócz odwagi nie brakuje im także sportowego zacięcia, chociaż nie wszyscy byli zadowoleni z efektów. - Mogło być dokładniej i szybciej - można było nieraz usłyszeć od druhów biorących udział w zawodach.

Drużyny rywalizowały ze sobą w sztafecie oraz ćwiczeniach bojowych. W kategorii Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych jedyna zgłoszona drużyna – MDP Śmiłowo - wykonała zadania w czasie 156,6 s, natomiast Żeńska Drużyna Pożarnicza z Szurkowa zakończyła zawody z czasem 201,6 s.

Ogromne emocje towarzyszyły startom dziewięciu męskich drużyn pożarniczych. I tak w sztafecie niepokonana okazała się drużyna OSP Czarkowo, która pokonała tor w czasie 69,3 s, natomiast w ćwiczeniach bojowych polegających na zbudowaniu linii ssawnej najlepiej spisała się drużyna OSP Szurkowo, która ostatecznie wygrała zawody z łącznym czasem 156,9 s. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna OSP Czarkowo – 167,8 s, natomiast trzecie miejsce wywalczyli strażacy z OSP Sarbinowo, którym do zajęcia drugiej pozycji zabrakło niespełna dwóch sekund (169,9 s).

Kolejne pozycje zajęły drużyny: OSP Poniec (173,4 s), OSP Śmiłowo (174,3 s), OSP Łęka Mała (176 s), OSP OSP Żytowiecko (186,4 s), OSP Łęka Wielka (195,9 s), OSP Dzięczyna (213,5 s) Sprawność strażaków ochotników oceniali ich koledzy z Państwowej Straży Pożarnej w Gostyniu.