Zamknij
REKLAMA

To wstyd dla naszej gminy – uważa radna

08:35, 12.03.2018 | m
REKLAMA
Skomentuj

Po raz drugi do powiatu gostyńskiego wpłynął formalny wniosek o wysprzątanie rowów przy drodze powiatowej Poniec - Karzec. Jego autorka - radna Ewa Kończak - przyznaje, że jej poprzednie starania nie zostały wysłuchane. - To wizerunkowy wstyd dla gminy, choć droga wcale nie jest gminna – uważa radna.

Po raz pierwszy Ewa Kończak wniosek o sprzątanie przez powiatowe służby rowów i pasa leśnego przy drodze złożyła niemal dokładnie rok temu. - Omówiono wtedy mój wniosek, a konkluzja była taka, że "zarząd planuje możliwość połączenia wykaszania rowów ze sprzątaniem". Z tych planów jednak nic nie wyszło, a w rowach wciąż są śmietniki. Latem roślinność zarasta ten bałagan, ale wraz z zimą wszystko znów jest doskonale widoczne, w całej okazałości – uważa Ewa Kończak, radna Ponieca.

Zdaniem radnej najgorzej jest na odcinku z Karca w kierunku Dzięczyny. - W rowach miejscami piętrzą się śmieci. Ponawiam więc swój wniosek do powiatu. Domagam się usunięcia z poboczy powiatowych zalegających odpadów. Te śmieci powstają w wyniku działań kierowców. Wnioskuję o niezwłoczne posprzątanie rowów, bo za chwilę znów roślinność zakryje śmieci i problemu chyba, według powiatu, nie będzie – dodaje radna.

Pracownicy powiatowi pojawiali się przy drodze, ale skuteczność ich pracy okazała się niewystarczająca. - W grudniu widziałam raz jednego pracownika z niebieską torbą foliową zapełnioną w jednej trzeciej. A śmieci jest cała masa po rowach i w lesie. To wstyd dla naszej gminy i mają ludzie pretensje, że tak to u nas wygląda. A to nie jest nasza wina i nie nasza droga! - apeluje radna.

Zdaniem Ewy Kończak działania służb powiatowych nie zawsze są opieszałe. - Wycięto na przykład pięknie krzewy od Karca do Szurkowa i to wcale nie na skutek interpelacji. To sołtys wspomniał tylko w powiecie o takim problemie i w ciągu dwóch tygodni zadziałano. Więc można i za chciałam powiat pochwalić - dodaje radna.

Pismo z wnioskiem Ewy Kończak dotyczące sprzątania rowów trafiło już pocztą do powiatu gostyńskiego. Być może ponowny wniosek będzie rozpatrywany na marcowym posiedzeniu Zarządu Powiatu.

(m)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (3)

śmieciśmieci

2 0

Trwa wycinka krzewów przy drodze powiatowej Strzelce Wielkie - Tanecznica - pełne rowy śmieci, można zobaczyć ile tam worków ułożono... totalny wstyd! 13:12, 12.03.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ludzie wstydu nie maludzie wstydu nie ma

4 0

Ludzie wstydu nie mają, żeby śmieci po rowach wysypywać. Po co robicie takie rzeczy jak płacicie podatki śmieciowe? 13:19, 12.03.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Rowy w całym powieciRowy w całym powieci

1 0

Rowy w całym powiecie są pełne śmieci i to prawda, że porządek trzeba zrobić teraz, bo za chwilę trawa przykryje wszystko... a problem pod trawą będzie zatruwał wody podziemne, które z czasem trafią do naszych kranów... a potem rak - nieborak... 14:04, 12.03.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018