Zamknij
REKLAMA

Radny chce wcześniejszych remontów dróg

09:02, 09.03.2018 | m
REKLAMA
Skomentuj

Poniecki radny Stanisław Machowski domaga się od powiatu, by prace remontowe na drogach w ramach ogłoszonego właśnie przetargu były prowadzone wcześniej niż do tej pory. Jego zdaniem realizacja powinna odbywać się latem i wczesną jesienią, a nie zimą, jak miało to miejsce w tym roku. Postępowanie powiatowe nie zostało jeszcze rozstrzygnięte.

Radny Stanisław Machowski w emocjonalnym wystąpieniu podczas sesji Rady Miejskiej w Poniecu poruszył temat przetargu na łatanie dróg. Samorząd powiatowy ogłosił właśnie nowy przetarg po wygaśnięciu wcześniejszej dwuletniej umowy z jedną z firm. Jego zdaniem standard jej prac budził wiele zastrzeżeń w każdym niemal samorządzie. Tym razem w Poniecu padły poważne zarzuty. - Przetargi są robione za późno. Jest to czerwiec, lipiec, a drogi są robione od września do listopada. Nawet w grudniu. To powinno być zrobione jak najwcześniej, latem, gdy jest dobra pogoda. Tłumaczenie jest później takie, że pada i nie można wykonać prac albo nie ma towaru. Słyszymy w powiecie, że firma jest wyłoniona, ale nie wykonuje poszczególnych zadań - mówi radny Stanisław Machowski z Ponieca.

Nowy przetarg ma zmienić dotychczasowe zasady. Ogłoszono go już w marcu i rozstrzygnięcia powiat spodziewa się w kwietniu. O ile znajdzie chętnych. Pod adresem firmy realizującej zlecenia przez ostatnie dwa lata w Poniecu padły teraz poważne zarzuty. - Należy powiedzieć to w powiecie, że oni nie kładą materiału na drogę, tylko wyrzucają do lasu i do rowów. W powiecie są odpowiednie osoby, które powinny tego dopilnować. A nie wiosną sołtys czy radny jeździł za takimi osobami i narzucał im temat. Oni wiedzą, gdzie mają pracować i jak mają nadzór, to wykonują prace. Jeśli nie, to ominą tę wiosnę, godzina 15.00 i pozamiatane. To jest przykre, bo są to nasze pieniądze, z podatków. Żądamy, by te drogi były wykonane w sierpniu czy wrześniu, a nie w listopadzie. Faktycznie jeździmy po drogach dziurawych dziewięć miesięcy, a wyremontowane mamy kiepsko dwa miesiące w roku - uważa radny Machowski.

(m)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018