Zamknij
REKLAMA

Najpierw wyremontowali drogę, teraz pogłębili rowy

13:27, 13.11.2017 | m
REKLAMA
Skomentuj

20 tysięcy złotych kosztuje udrożnienie rowów wzdłuż remontowanego niedawno odcinka drogi w Dzięczynie. Prace wykonywane są w ramach tak zwanych robót dodatkowych, a wnioskowała o to gmina. Powodem był problem z odprowadzeniem wód opadowych.

Remont kilometrowego odcinka drogi w Dzięczynie zakończył się ponad miesiąc temu. Inwestycja kosztowała 1 200 tysięcy złotych. Powiat, który był inwestorem, otrzymał na to zadanie dofinansowane w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Choć budowę formalnie zakończono na początku października, to teraz przy tym odcinku pojawił się kolejny raz sprzęt. Pogłębiane są rowy wzdłuż drogi.

- Okazało się, że konieczne jest dokonanie pogłębienia rowów, bo pojawił się problem z odprowadzeniem wód deszczowych. Istniejące rowy były już częściowo niedrożne i trzeba było zadziałać możliwie jak najszybciej. Zadanie to jest realizowane z inicjatywy gminy Poniec – mówi Marcin Pazdaj, sekretarz Urzędu Miejskiego w Poniecu.

Koszt prac na tym odcinku wyniósł 20 tysięcy złotych. Po połowie złożyły się na niego samorządy Ponieca i powiatu gostyńskiego.

 

(m)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

OperatorOperator

0 0

Nie do konca to prawda.Pani z pierwszego domu na zakrecie zabronila tam kopania.Pytanie do Pana Pazdaja-co Pan na to? 02:04, 14.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone