Zamknij
REKLAMA

O ile nie wystąpią żadne komplikacje, utrudnienia potrwają tylko dwa dni

13:41, 18.10.2017 | m
REKLAMA
Skomentuj

Prace budowlane na ul. Krobskiej w Poniecu w tym tygodniu będą prowadzone w całości przy zachowaniu ruchu samochodowego. Zamknięcie drogi odbędzie się dopiero w przyszłym tygodniu i wówczas w mieście wprowadzone zostaną objazdy. Na razie trwa wymiana krawężników.

Remont ulicy Krobskiej i jej przedłużenia, czyli Krobskiej Szosy, ruszył we wtorek. - W pierwszych dniach pracownicy zajmują się demontażem starych krawężników, a później rozpocznie się frezowanie nawierzchni asfaltowej. Dopiero po dokładnym wykonaniu tych prac będziemy mieli przygotowaną drogę pod układanie nowych warstw asfaltowych. Na razie wszystkie prace prowadzone są przy zachowaniu ruchu na tej drodze i tak będzie do końca tygodnia – mówi Arkadiusz Drożdżal z firmy Strabag, która realizuje inwestycję.

Zamknięcie ul. Krobskiej od szkoły do przejazdu kolejowego nastąpić ma we wtorek. Utrudnienia potrwają dwa dni o ile nie wystąpią żadne komplikacje. Te mogłaby przynieść jedynie pogoda, która na razie sprzyja drogowcom, jednak w przyszłym tygodniu może się zmienić. Modernizacja ulicy kosztować będzie blisko 360 tysięcy złotych. Zgodnie ze specyfikacją przetargową firma ma wykonać remont nawierzchni o długości blisko 620 metrów. Po rozbiórce krawężników i betonowych płyt planowane jest ułożenie siatki z włókna szklanego, regulacja studzienek, montaż nowych włazów i kratek ściekowych oraz wylanie nowej masy asfaltowej. Całość prac ma się zakończyć do 31 października.

(m)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone