Zamknij
REKLAMA

Chcą pasów i chodnika przy tartaku

12:43, 27.09.2017 | m
REKLAMA
Skomentuj

Mieszkańcy Ponieca domagają się wymalowania pasów i budowy chodnika wzdłuż odcinka ulicy przy tartaku Woldrew. Z takim postulatem zgłosili się do radnej Łucji Markowskiej. Skierowała ona formalnie wniosek w tej sprawie do gostyńskiego starostwa.

Ulica, która prowadzi od Robczyska w stronę ul. Gostyńskiej w Poniecu, ma zaledwie mały fragment chodnika z kostki brukowej tuż przy samym skrzyżowaniu. W jego obrębie jednak nie ma żadnego przejścia dla pieszych. Podczas jednego z dyżurów, jakie radni cyklicznie pełnią w urzędzie, do Łucji Markowskiej zgłosiła się grupa mieszkańców z konkretnymi postulatami. - Mieszkańcy ulicy Gostyńskiej domagają się budowy chodnika i przejścia dla pieszych przy tartaku. Ich wniosek podyktowany jest względami bezpieczeństwa. Petycję tę postanowiłam skierować do służb powiatu gostyńskiego. W formie pisemnej interpelacja zostanie przesłana przez Urząd Miejski właśnie do starosty – mówi Łucja Markowska.

Ewentualna budowa chodnika wzdłuż (nieposiadającej nazwy) ulicy łączącej Poniec z Robczyskiem po stronie tartaku wymagałaby jednak wycięcia przynajmniej siedmiu drzew. Drugi z wariantów to budowa chodnika po przeciwnej stronie ulicy. Tam jednak pas gruntu jest nieco węższy.

(m)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

mieszkaniecmieszkaniec

0 0

Czy ta ulica nie ma nazwy, ja widziałem w internecie mapy na których nasi ona nazwę ul. Gajowej. Według mnie bardziej chodzi o ścieżkę rowerową aniżeli chodnik. Pomysł jednak winien być zrealizowany, dla dobra pieszych jak i rowerzystów. 09:32, 28.09.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone