Zamknij
REKLAMA

Kto naprawi chodniki po światłowodach?

13:42, 26.09.2017 | m
REKLAMA
Skomentuj

Uszkodzenia chodników po inwestycji montażu sieci światłowodowych w gminie Krobia nie zostały naprawione mimo kilkakrotnych interwencji ze strony radnych. Tym razem w sprawę chce zaangażować się urząd, który wezwie do działania podwykonawców zajmujących się realizacją przyłączy.

Sieci światłowodowe w gminie Krobia były układane już jakiś czas temu. W Gogolewie podczas niedawnego zebrania wiejskiego mieszkańcy oficjalnie zgłosili problem, który z kolei w ich imieniu na forum Rady Miejskiej zaprezentowała radna Genowefa Skrobała. - To są zniszczenia na chodnikach stosunkowo nowych. Zgłaszałam to już kilkakrotnie wcześniej w formie interpelacji i dostawałam zapewnienie, że te prace zostaną naprawione. Do dzisiaj nic w tej sprawie nie zrobiono, a stan chodników po pracach ziemnych pozostawia wiele do życzenia - mówi radna Skrobała.

Podobnego zdania jest inny z rajców. - Też sygnalizowałem ten problem i poprawek nie wykonano – mówi Jan Mikołajczak. W samej Krobi interwencje radnych okazały się skuteczne. - Na ,,Hajmacie'' po mojej interwencji około dwóch miesięcy temu pojawił się podwykonawca, który naprawił te rzeczy – przyznaje Mariusz Duda. - Jeśli takie sytuacje dzieją się w obrębie pasa drogowego zarządzanego przez gminę, to najlepiej zgłaszać to bezpośrednio w urzędzie – przekonuje wiceburmistrz Michał Listwoń. Sugestie radnych, zgodnie z wolą władz gminy, mają teraz zostać skierowane bezpośrednio do referatu do spraw inwestycji Urzędu Miejskiego w Krobi.

(m)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone