Zamknij
REKLAMA

Powiedział co wiedział...

14:08, 21.03.2019 | MiS
REKLAMA
Skomentuj

Są łącznikiem między władzą a mieszkańcami, choć o ich wyborze często decyduje garstka zainteresowanych mieszkańców. Potwierdzają to wybory osiedlowe w Borku Wlkp. Skład rady drastycznie się nie zmienił, ale włodarz gminy może być pewien, że łatwo nie będzie. Jak stwierdził stary-nowy przewodniczący będzie burmistrza...ścigał. Pytanie za co?

Zainteresowanie mieszkańców wyborami do rady osiedla było niewielkie. W siedzibie Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury pojawiło się zaledwie 28 mieszkańców, spośród 2020 uprawnionych do głosowania co nie zapewniło kworum. Zgodnie z przepisami, po piętnastu minutach przewodniczący – radny Tomasz Szczepaniak zwołał kolejne zebranie wyborcze, do przeprowadzenia którego frekwencja nie miała już znaczenia. Chętnych do pracy w radzie osiedlowej też nie było wielu. Z trudem udało się zebrać siedem osób, czyli tyle ile wymagało minimum. Kiedy zamknięto listę, każdy z uczestników zebrania otrzymał kartę do głosowania.

Po podsumowaniu wyników nową Radę Osiedla Borek Wlkp. będą tworzyć: Tadeusz Ratajczak – 20 głosów, Grzegorz Grzymisławski – 13 głosów, Mieczysław Krzyżosiak – 22 głosy, Kazimiera Szymczak – 19 głosów, Błażej Gruchała – 14 głosów, Mirosław Twardowski – 18 głosów, Stefan Sikorski – 14 głosów. Z tego grona wybrano prezydium rady oraz przewodniczącego. Choć tutaj zaskoczenia nie było. Na piątą kadencję przewodniczącym został Mieczysław Krzyżosiak, który na koniec zebrania podziękował za oddane głosy. - Będziemy działać następne pięć lat, a nie cztery... Następnie zwrócił się do burmistrza Marka Rożka i obiecał, że będzie go ścigał - Będziemy burmistrza ścigać o wszystkie problemy w naszej gminie - zapowiedział przewodniczący Rady Osiedla Borek Wlkp. Mieczysław Krzyżosiak,  z pewnym przekąsem co na twarzach zebranych wywołało uśmiech na twarzy zebranych.

(MiS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (4)

Elo Elo

39 2

Byle jego policja nie ścigała jak jedzie na podwójnym gazie 15:29, 21.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MmmMmm

21 3

Wielki cwaniak A sam co robi ? Niech zdrowo pomyśli 16:22, 21.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

NinkaNinka

7 0

Nie ladnie ,dlaczego tak brzydko mowi Pan do burmistrza? 20:20, 21.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MieszkankaMieszkanka

10 2

Grzegorz Grzymisławski hi hi ten to dopiero 21:26, 21.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone