Zamknij
REKLAMA

Pasja ważniejsza niż pieniądze...

14:36, 04.02.2019 | MiS
REKLAMA
Skomentuj

Gołębie, kury i króliki najróżniejszych ras można było podziwiać na wystawie w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Borku Wlkp. Ci, którzy zamierzają postawić pierwsze kroki w hodowli, mogli porozmawiać  z ich właścicielami i poszerzyć swoją wiedzę na temat różnych gatunków.

Klub Hodowców Gołębi Rasowych w Borku Wlkp.cyklicznie organizuje wystawy. - Celem jest pokazanie społeczeństwu szerokiej, na miarę naszych możliwości sprzętowych i finansowych gamy ras gołębi, kur i królików - mówi Leszek Borysiak, prezes Zarządu Klubu Hodowców Gołębi Rasowych w Borku Wlkp. - Na świecie jest zarejestrowanych około tysiąca ras gołębi. My mamy tutaj raptem około trzydziestu ras, ale sam lokal nam nie pozwala na to, aby pokazać wszystko. Prezentujemy te najciekawsze - dodaje.

Jak podkreślali organizatorzy celem wydarzenia było trafienie do jak najmłodszej części społeczeństwa i zachęcanie młodych do hodowla. - Być może jakiś młody człowiek przyjdzie i pomyśli o tym, by zacząć hodować gołębia czy inny gatunek - wyjaśnia prezes Leszek Borysiak. - Chodzi o to, aby zachować gatunek, a nie robić na tym interesu. To jest pasja - wtrąca Ryszard Brudka, hodowca. - Z kolei dla hodowców jest to doskonały moment na to, aby wymienić się doświadczeniami, porozmawiać na tematy weterynaryjne, ale też poznać się nawzajem. Wielu z nas jeździ na różnego rodzaju wystawy w Polsce i zagranicą - mówi prezes Borysiak.

Jakie warunki należy spełniać, aby hodować gołębie? Zdaniem członków klubu przede wszystkim trzeba mieć dobre chęci. - To na początek. Poza tym potrzebne jest pomieszczenie, aby gołąb miał warunki do egzystencji i pożywienia, czyli zboże, które nie jest dużym wydatkiem. Gołębiem trzeba się też umieć opiekować - mówi hodowca Ryszard Brudka. Ceny gołębi jak ustaliliśmy kształtują się od kilkudziesięciu złotych do nawet kilkuset złotych. Wszystko zależy od rasy i klasy ptaka. Organizatorzy zapewniali, że każdy kto chce podjąć się hodowli może zgłosić się do klubu. - Pomożemy!


 


 

(MiS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone