Zamknij
REKLAMA

Chłopaki z wyobraźnią...

13:07, 11.06.2018 | MiS
REKLAMA
Skomentuj

Weszli do środka i powiedzieli: „Proszę pani, ale my nie wiemy, czy to się tutaj pani zmieści”. Trochę racji mieli, bo trzymetrową palmę wnosili do GOK-u z ogromnym trudem. Ich pomysłowość, zaangażowanie i przede wszystkim ogromną cierpliwość doceniło jury. Mateusz, Marcin i Bartek zgarnęli główną nagrodę w konkursie na Egzotyczne Drzewo Owocowe.

Do konkursu zgłoszono 19 prac - egzotycznych drzew owocowych, wykonanych przez uczniów boreckich placówek oświatowych. Widać było, że uczestnicy mocno napracowali się, by je zbudować. Każde z drzewek miało minimalną wysokość 1,5 metra, ale zdarzały się też prawdziwe olbrzymy, mierzące ponad 3 metry. Zgodnie z regulaminem wykonano je z materiałów odpornych na warunki atmosferyczne - drewna, folii, butelek plastikowych. - Jury nie miało łatwego zadania. Oceniali prace według kryteriów: ogólne wrażenie artystyczne, oryginalność pomysłu, estetyka, dobór i wykorzystanie materiałów, wkład pracy oraz trwałość konstrukcji. Palmy pojawią się w plenerze 24 czerwca na Boreckiej Tropical Island, gdzie zostanie wysypanych 80 ton piasku - mówiła Justyna Chojnacka, dyrektor MGOK w Borku Wlkp.

Decyzją jury pierwsze miejsce zajęli uczniowie drugiej klasy gimnazjalnej w Zespole Szkół im. Powstańców Wielkopolskich w Borku Wlkp. - Mateusz Walczewski, Marcin Kuliński i Bartek Gorwa, którzy zbudowali 3,5-metrową palmę z butelek, starego drzewa i plastikowych odpadów. Nad konstrukcją pracowali kilkanaście dni. - W sumie do udziału w konkursie zmotywowała nas nauczycielka pani Mirka Paździerska. Powiedziała, że za udział w konkursie można zgarnąć lepszą ocenę. I tak zmotywowaliśmy się, zdobyliśmy narzędzia, materiały, do tego trochę chęci i tak zaczęliśmy budować. Z dnia na dzień przychodziły kolejne pomysły, a palma rosła... - opowiadali zwycięzcy konkursu, którzy w nagrodę podzielą między sobą 300 złotych. - Jeszcze nie wiemy, na co wydamy nagrodę - dodali zwycięzcy.

Trzy równorzędne zaproszenia do kina sferycznego zdobyła Grupa Motylki z Przedszkola Samorządowego w Karolewie, uczniowie klasy I w Zimnowodzie i uczniowie Szkoły Filialnej w Wycisłowie. Pozostali uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe. - Miejcie frajdę z tego, że te palmy, które wyeksponujemy przed ośrodkiem kultury, są waszego pomysłu - mówiła Justyna Chojnacka, dyrektor MGOK w Borku Wlkp.

(MiS)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

Pani Justyno!!!Pani Justyno!!!

0 0

Pomysł świetny , tylko miejsce słabe. Moim skromnym zdaniem fajnie by było między parkingiem a stadionem . Cisza spokój blisko fontanna 23:37, 11.06.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone