Zamknij
REKLAMA

Blisko czterdzieści osób odebrało z rąk burmistrza gratulacje i finansowe gratyfikacje

09:58, 13.09.2017 | MiS
REKLAMA
Skomentuj

Nauka się opłaca, bo za dobrą naukę można otrzymać nie tylko wysokie oceny, ale też i stypendia. Przekonali się o tym najzdolniejsi uczniowie ze szkół z terenu gminy Borek Wlkp. Blisko czterdzieści osób odebrało z rąk burmistrza gratulacje i finansowe gratyfikacje.

Najlepsi uczniowie ze szkół z terenu gminy Borek Wlkp. zostali nagrodzeni za osiągnięcia w dziedzinach naukowych, artystycznych i sportowych. Była to zapewne chwila bardzo doniosła, zarówno dla stypendystów, jak i ich rodziców i opiekunów. Na podstawie uchwały Rady Miejskiej w sprawie zasad przyznawania uczniom stypendium burmistrza Borku Wlkp. za wyniki w nauce i wybitne osiągnięcia zaopiniowano pozytywnie 39 wniosków, na podstawie których przyznano stypendystom jednorazowe stypendium pieniężne. - Na stypendia przeznaczono kwotę 17 100 złotych. Maksymalna wartość jednorazowego stypendium wyniosła 750 , a minimalna 200 złotych - mówił Tomasz Marszałek, inspektor ds. oświaty i zamówień publicznych Urzędu Miejskiego w Borku Wlkp. Dwa wnioski odrzucono.

Najpierw wyróżniono uczennice, które wykazały się w mijającym roku największymi osiągnięciami, a dodatkowo ich postawa i wiedza została wyróżniona przez samorząd województwa wielkopolskiego: Magdalenę Krzekotowską, Wiktorię Łopatkę, Marcelinę Pawlicką oraz Nicolę Przybyłę.

Za wysokie wyniki w nauce oraz wybitne osiągnięcia sportowe w tym V miejsce w mistrzostwach Polski stypendium uzyskała Weronika Szymańska. Wysokie wyniki w nauce oraz wybitne osiągnięcia w dziedzinach artystycznych pozwoliły na uzyskanie stypendium przez Julię Pawlicką.

Aż 15 laureatów uzyskało w mijającym roku szkolnym średnią ocen powyżej 5,50, a są nimi: Zuzanna Gawrońska, Zofia Marciniszyn, Anna Walczewska, Krzysztof Antkowiak, Zofia Jańczak, Agnieszka Dopierała, Marianna Szczepaniak, Maria Świdurska, Michał Krzekotowski, Natalia Przybylska, Sandra Hyżyk, Jan Leopold, Nikola Stachowiak, Marta Kończak, Aleksandra Klaczyk, Michał Skrzypczak, Klaudia Wyzuj, Paweł Kubiak oraz Miłosz Jańczak.

Stypendium za wybitne osiągnięcia w nauce, w tym zdobycie I miejsca w turnieju wiedzy pożarniczej w województwie wielkopolskimi i doskonały udział w turnieju ogólnopolskim przyznano Bartoszowi Ochlińskiemu. Stypendia za wybitne wyniki sportowe uzyskała Zofia Gałczyńska oraz Zuzanna Zaremba. Kolejni stypendyści uzyskali miejsca na podium m.in. II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Filatelistycznym - Szymon Krawiec, a także w Wojewódzkim Konkursie Przyrodniczo-Artystycznym: Weronika Banaszak, Agnieszka Frąckowiak, Nikodem Grobelny, Hubert Kasprzak, Aleksandra Janicka, Oliwia Majchrzak, Zuzanna Paradysz, Maria Smektała, Piotr Wrzeszczyński i Zofia Wyrwińska.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uhonorowanym uczniom!

(MiS)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (3)

wstyd pisiory!!!wstyd pisiory!!!

5 1

nie promujcie na tym portalu pisiorow czy ludzi z tego otoczenia, tym bardziej po uwaleniu obwodnicy 22:43, 13.09.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

wyborcawyborca

3 3

rozek karierowicz, pomylka na stanowisku burmistrza, już mniej tragiczny bylby sikora 11:04, 14.09.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

gqawerggqawerg

1 3

sikora byłby bezrobotny żeby kolesie nie wymyślili mu etetowego członka (hehehh) zarządu.
po co ?????
do brania pieniędzy
12:35, 14.09.2017


REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018