Zamknij
REKLAMA

Łapią chwile....

13:54, 11.10.2018 | MiS
REKLAMA
Skomentuj

Październik to miesiąc, który należy do seniorów! Koła Emerytów, Rencistów i Inwalidów w całym regionie organizują spotkania z okazji Dnia Seniora. Nie inaczej było w Pępowie. W miejscowej restauracji pojawiło się ponad sto osób. Po oficjalnej części, podczas, której wręczono specjalne odznaczenia, miała miejsce kolacja i zabawa do późnych godzin wieczornych.

Koło Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Pępowie to prężnie działająca organizacja licząca ponad 170 członków. Przewodniczącą związku od dekady jest Anna Pośpiech. - Działamy, jak tylko możemy. Co miesiąc organizujemy jakieś wydarzenia: biesiady, wycieczki na festiwale, wczasy, spotkania np. przy opłatku czy tak jak dziś z okazji Dnia Seniora - mówiła Anna Pośpiech, przewodnicząca koła emerytów i rencistów Pępowie. - Kół seniorskich w powiecie gostyńskim mamy kilka i wszyscy jesteśmy jak jedna wielka rodzina. O pępowskim kole możemy mówić tylko dobrze, pod przewodnictwem pani Anny działają rewelacyjnie, dużo się tu dzieje - dorzucił Mirosław Maćkowiak, przewodniczący PZERiI w Gostyniu.

Na spotkanie z okazji Dnia Seniora, które odbyło się w środę 10 października, przybyło ponad 100 członków miejscowego koła. Zewsząd płynęły życzenia długich lat życia, pogody ducha, satysfakcji i spełnienia marzeń. W imieniu odchodzącego wójta życzenia seniorom złożył naczelnik Urzędu Stanu Cywilnego Grzegorz Matuszak, odczytując specjalny list. - Z okazji Waszego święta życzę Wam dużo zdrowia, szczęścia, spełnienia marzeń, zrozumienia u bliskich i rzeczywistego wsparcia adekwatnego do Waszych potrzeb. Dzień Seniora to dzień, aby wyrazić szacunek tym, którzy stanowią dla młodego pokolenia skarbnicę doświadczenia i wiedzy. To seniorzy są przewodnikami po życiowych drogach - mówił Grzegorz Matuszak. Wręczono też odznaki osobom i instytucjom wspierającym działalność pępowskiego związku.

Wyjątkowa atmosfera panująca tego dnia sprawiła, iż przybyli na uroczystość seniorzy na chwilę zapomnieli o wszelkich troskach dnia codziennego, a zabawie i wzruszeniom nie było końca, aż do późnych godzin wieczornych.

(MiS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone