Zamknij
REKLAMA

To się na pewno przyda...

09:23, 16.07.2018 | n
REKLAMA
Skomentuj

W gminie Pępowo działa już nowoczesny system powiadamiania mieszkańców. Koszt jego wdrożenia to kilka tysięcy złotych, ale ma znacząco usprawnić obieg ważnych informacji w gminie. Do tej pory SMS-y rozsyłali sołtysi, ale skuteczność tych działań nie zawsze była idealna.

Powiadamianie kryzysowe jest niezwykle ważne, gdy liczy się czas. Do tej pory w gminie Pępowo za rozsyłanie takich komunikatów odpowiadali sołtysi. - Otrzymywali informacje z urzędu gminy i przesyłali je mieszkańcom poszczególnych wiosek w formie SMS. Od lipca nasz system jest zupełnie inny. Uruchomiliśmy bezpłatny mobilny system powiadamiania i ostrzegania, z którego mogą korzystać użytkownicy smartfonów, klasycznych telefonów komórkowych oraz posiadacze skrzynek e-mail – mówi Jagoda Kowalewska z Urzędu Gminy w Pępowie.

Aby otrzymywać multimedialne wiadomości, należy pobrać i zainstalować na smartfonie darmową aplikację pod nazwą ,,Blisko''. Mieszkańcy, którzy wolą otrzymywać powiadomienia w formie SMS lub e-mail, mogą zarejestrować się w systemie poprzez formularz on-line dostępny na stronie internetowej gminy Pępowo lub dokonać subskrypcji poprzez wysłanie odpowiedniego kodu. - W systemie zarejestrowało się łącznie ponad 250 osób. Mamy nadzieję, że ta liczba będzie sukcesywnie wzrastać i w najbliższych latach uda nam się całkowicie zrezygnować z tradycyjnych, papierowych kurend, odciążając tym samym sołtysów - dodaje Jagoda Kowalewska. Koszt wdrożenia systemu to ponad 6500 złotych.

(n)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (2)

GajowyGajowy

0 0

a miało być mniej... 22:41, 18.07.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

obieżyświat obieżyświat

0 0

Mam aplikację Blisko, super sprawa, szczerze polecam 21:52, 07.08.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone