Zamknij
REKLAMA

Wyburzyli jedno, teraz wybudują drugie

08:15, 12.07.2018 | n
REKLAMA
Skomentuj

Jeszcze przed zimą ma zostać oddany do użytku nowy pawilon świetlicowy w Magdalenkach. Kilka tygodni temu z pomocą mieszkańców wyburzony został stary budynek obok świetlicy wiejskiej. W jego miejsce ma powstać dużo bardziej estetyczny i funkcjonalny obiekt.

Na tę inwestycję czekało wielu mieszkańców wsi Magdalenki pod Pępowem. Gdy jesienią ubiegłego roku zapadła decyzja o wyburzeniu starego ceglanego budynku sąsiadującego z niewielką salą wiejską, było jasne, że powstanie tam nowy obiekt. Ma łączyć funkcję remizy i magazynu dla świetlicy wiejskiej. Dodatkowo w pawilonie przewidziano specjalnie zaprojektowany taras. Część budynku świetlicy w Magdalenkach poza funkcjami społecznymi przeznaczona będzie także na cele mieszkaniowe. Ogłoszono właśnie przetarg. - Postępowanie jest w trakcie, a sam przetarg nie został jeszcze rozstrzygnięty. Obecnie trwa ocena i badanie ofert – mówi Jagoda Kowalewska z pępowskiego Urzędu Gminy.

Wiadomo, że w pierwszym etapie inwestycji zakres prac objąć ma budowę stanu surowego otwartego obiektu, czyli fundamenty, podłoża i posadzki, a także budowę konstrukcji dachu i wiaty. W drugim etapie planowane jest wykończenie wnętrz i ich doposażenie. Całość prac ma zostać sfinalizowana przed końcem roku. Całkowity koszt znany będzie po wyborze wykonawcy. Gmina chce sfinansować to zadanie własnymi pieniędzmi.

(n)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone