Zamknij
REKLAMA

Nie mogą z tego zrezygnować...

08:26, 14.06.2018 | m
REKLAMA
Skomentuj

Budowa chodnika na ul. Promienistej w Pępowie opóźni się prawdopodobnie z powodów niezależnych od gminy. Samorząd dostał właśnie dokumentację na wykonanie przyłączy światłowodowych, których realizacja skutecznie wyhamuje tę inwestycję i kilka kolejnych. Władze gminy nie chcą inwestować w chodniki, które natychmiast będą rozkopywane przez podwykonawców.

Budowa sieci światłowodowej dofinansowania z środków unijnych pilotowana jest przez firmę Inea i realizowana etapami od kilku lat w całym regionie. W gminie Pępowo w tym roku prace mogą okazać się szczególnie kłopotliwe, co podkreśla wójt Stanisław Krysicki. Na jego biurko trafiła właśnie część dokumentacji dotyczącej Pępowa i Krzekotowic. - Postawiono nas przed dylematem inwestycyjnym. Planowaliśmy budowę chodnika na Promienistej. Za chwilę kupujemy materiał, a okazało się, że w miejscu planowanego nowego chodnika mają być prowadzone prace ziemne pod ułożenie kabli – mówi Krysicki. Inea zdaniem wójta nie określiła też precyzyjnie terminu realizacji prac, co jeszcze skuteczniej komplikuje gminny spis inwestycji. - Wiemy, że sieć ma powstać do końca roku, ale bez konkretów. Czy w takim razie zdołamy w ogólne położyć chodnik na ul. Promienistej? Nie znam odpowiedzi – dodaje włodarz Pępowa.

Podobny problem dotyczy ulicy 1 Maja w Pępowie (na zdjęciu). Tam nie ma jeszcze dokumentacji i nie jest jasne, którędy chodnik będzie powadzony. Część 1 Maja od ubiegłego roku ma nową nawierzchnię i chodniki z kostki, kolejna część miała ją zyskać w tym roku, bo wykonana została już przebudowa kanalizacji. Inwestowanie w nowe nawierzchnie przed pracami światłowodowymi to zdaniem gminy działania bezcelowe. - Nie możemy rezygnować z Internetu kosztem chodników, po prostu musimy niestety wyczekać finalizacji tych prac – dodaje Krysicki.

Gmina liczy też na wysoki poziom prac odtworzeniowych w miejscach, gdzie dojdzie jednak do demontażu istniejących chodników. Wiele miesięcy trwała batalia w sprawie naprawy źle ułożonej kostki po budowie światłowodu w Gębicach. Ścieżkę rowerową naprawiono jednak po ostatnich, wiosennych interwencjach radnych.

(m)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone