Zamknij
REKLAMA

Udana impreza w Cegielni i wielki triumf strażaków z Ludwinowa

10:08, 12.06.2018 | m
REKLAMA
Skomentuj

Wędkarskie i strażackie zmagania były głównymi atrakcjami kończącymi tegoroczne Dni Ziemi Pępowskiej. Najpierw w niedzielę od rana nad zbiornikiem wodnym zmagali się miłośnicy wędkowania, a popołudnie należało do strażaków, którzy rywalizowali na stadionie. Najlepsze okazało się Ludwinowo, a młodzieżowo gospodarze z Pępowa.

Niedzielne zmagania wędkarskie były formą uczczenia Dnia Dziecka z małym opóźnieniem, ale za to w aktywnej formie. Do rywalizacji przystąpiło czterdzieścioro uczestników, którzy już od 7.oo rano stawili się nad zbiornikiem Cegielni. Puchary i nagrody dla najlepszych wręczał wójt i przewodniczący Rady Gminy. Same zawody były jednak tylko częścią imprezy. Po nich przygotowano piknik z udziałem pracowników naukowych Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz gostyńskich policjantów.

Z kolei po południu na pępowskim stadionie odbyły się zawody strażackie. - W tym roku w gminnych zmaganiach wzięły udział łącznie 24 ekipy zarówno męskie, jak i żeńskie – mówi Grzegorz Wabiński z Urzędu Gminy w Pępowie. Najlepsze okazały się drużyny z Ludwinowa, tak męska, jak i żeńska. Wśród męskich drużyn dominacja Ludwinowa była podwójna, bo także drugi zespół z tej wsi stanął na podium, zajmując drugie miejsce i wyprzedzając strażaków z Babkowic. Wśród pań obok Ludwinowa miejsce na podium wywalczyły też załogi z Pępowa i Babkowic. Młodzieżowo najlepsi byli ochotnicy  z Pępowa zarówno chłopcy, jak i dziewczęta. Sędziowie oceniali tradycyjnie musztrę, a po niej sztafetę i konkurencje bojowe.

(m)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (4)

AbcAbc

0 0

Dlaczego nie są wspomniane inne jednostki OSP I MDP? Również brały udział. 18:19, 12.06.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Oj ty ty Oj ty ty

0 0

Jak to jest być przyzwoitym. I co to jest szmalcownik. 18:54, 13.06.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

123123

6 0

Laski z Ludwinowa 1 brawo brawo jesteście nie do pokonania idziecie w ślady chłopaków oby tak dalej ;) 21:49, 13.06.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AAAAAA

2 0

Ludwinowo ludwinowo brawo ale laski jeszcze lepsze ???????? najlepsze z przodownik roty 2!! I 1!! 22:20, 14.06.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone