Zamknij
REKLAMA

Piły pójdą w ruch? Niebezpieczny wyjazd można poprawić, ścinając drzewa

10:02, 16.05.2018 | m
REKLAMA
Skomentuj

Wycięcie kilku drzew ma rozwiązać problem widoczności na wyjeździe z tak zwanej dębówki, czyli drogi od Kościuszkowa w stronę Siedlca i Pępowa. Zdaniem wielu kierowców i radnych wyjazd w tym miejscu jest bardzo niebezpieczny. Gmina widzi zasadność poprawy bezpieczeństwa nawet kosztem wycięcia kilku drzew.

Dębówka to urokliwa, obsadzona szpalerami drzew wąska droga prowadząca z Kościuszkowa w kierunku Pępowa (w prawo) i Siedlca (w lewo). Problemem okazuje się wyjazd z drogi, który zwłaszcza w jedną stronę jest dla kierowców bardzo ryzykowny. - Wyjazd w stronę Siedlca możliwy jest bezpiecznie tylko zimą. Gdy tylko drzewa się zielenią, nie widać kompletnie nic. Z prawej strony jest elegancko zapewniona widoczność przez gminę. W lewo jest zerowa. Trzeba podkreślić, że właśnie wyjazd do Siedlca jest ważniejszy, jeśli chodzi o bezpieczeństwo, niż zjazd od Pępowa, bo można bezpośrednio pod kogoś podjechać – uważa radny Pępowa Mirosław Stachowiak.

Zdaniem wójta Pępowa jesiony porastające lewą część wyjazdu z dębówki są faktycznym utrudnieniem dla kierowców. - Za chwilę będzie tam otwarty dodatkowo nowy odcinek ścieżki rowerowej i ruch się jeszcze zwiększy - mówi wójt Pępowa Stanisław Krysicki. Gmina ma na to radę, choć bolesną. Trzeba będzie sięgnąć po piły. - Na końcówce trzeba będzie wyciąć dwa lub trzy stare jesiony i odsłoni się doskonale widok od strony Siedlca – mówi włodarz. Wójt podkreślił też, że dodatkowym problemem na tym odcinku jest prędkość samochodów. Na drodze powiatowej obowiązuje ograniczenie do 70 kilometrów na godzinę, ale niewielu kierowców respektuje ten zapis.

(m)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

starszy posterunkowystarszy posterunkowy

0 1

Jak drogówka się tam od czasu do czasu ustawi to zaczną respektować. 12:37, 16.05.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

GoscGosc

0 0

Droga glowna robiona pare lat temu dzis wyglada jak sito polatane tam sie nieda szybciej jechac PORAZKA! ! ! 21:57, 16.05.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone