Zamknij
REKLAMA

Będą zmiany w regulaminie kąpieliska

08:11, 15.05.2018 | m
REKLAMA
Skomentuj

Pępowskie kąpielisko działać będzie w tym roku tylko przez miesiąc - to skutek zmian w ogólnopolskich przepisach. Ratownicy nad zbiornikiem cegielni pojawią się więc tylko w lipcu. Zdaniem władz gminy nowe zapisy prawne uderzają w mieszkańców gminy.

Nowa ustawa uchwalona przez polski parlament nałożyła na samorządu obowiązek jasnego określenia czasu użytkowania kąpielisk prowadzących pod nadzorem gmin. Wprowadza jednak czasowe ograniczenia. - Dotychczas mogliśmy swobodnie ustalać okres dostępności kąpieliska. Nowa ustawa pozwala wprawdzie na opcję otwarcia tak zwanego pełnego kąpieliska od czerwca do września, ale jest ona bardzo papierowo, że tak powiem ,,zamotana''. Podnosi też znacznie koszty funkcjonowania kąpieliska, bo wymaga między innymi umieszczenia na nim motorówki. Opcja prostsza, czyli „miejsce do kąpieli” może działać tylko 30 dni. Pośredniego wariantu nie ma. Nie chcąc nadmiernie komplikować sprawy i wydawać kolosalnych pieniędzy, przyjęliśmy wariant miejsca do kąpieli – mówił Jacek Śląski z pępowskiego Urzędu Gminy.

Władze Pępowa nie kryją irytacji nowymi przepisami. - Jeżeli ktoś potrafi mi wyjaśnić, dlaczego takie kąpieliska mają działać tylko miesiąc, to będę wdzięczny. Chodzi chyba o to, żeby ludzie się nie kąpali i nie myli. Gdzie tu jest dobra zmiana? - pytał wójt Pępowa Stanisław Krysicki.

Samorząd Pępowa wyda w tym sezonie 15 tysięcy złotych na zabezpieczenie letnie „miejsca do kąpieli” - wynajem ratowników i zapewnienie bezpieczeństwa, a także oznakowania linii brzegowej. Gmina uznała, że uruchomi kąpielisko już z początkiem wakacji, a więc od lipca. - Przyjdzie jednak sierpień, ratownicy odjadą, a naród dalej się będzie kąpał. Co zrobi gmina? Postawimy tablicę z zakazem? Wszyscy nie jadą przecież nad Bałtyk czy do Chorwacji. Cegielnia to miejsce relaksu dla wielu mieszkańców. Wiele tych ustaw jest robionych chyba pod grupy interesów – dodał wójt Pępowa.

Samorząd przyjął uchwałę o uruchomieniu kąpieliska od 2 do 31 lipca. Będzie jednak musiał też w drodze kolejnej uchwały dokonać zmian w dotychczasowym regulaminie kąpieliska. Właśnie z powodu ograniczeń czasowych w zabezpieczeniu akwenu.

(m)
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (4)

PogorzelaPogorzela

6 2

Panie Wójcie, jak ja Pana szanuję za tę prostolinijność i nie owijanie w ładne słówka! Dziadostwo trzeba nazywać po imieniu i Pan robi to w świetnym stylu. Takich ludzi w samorządzie nam trzeba, a nie "mlaskaczy" i "mymłaczy" którzy tylko mówią, zrobimy to, zrobimy tamto, po czym wsiadają o 15.00 do auta i jadą do domu. 16:27, 15.05.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

jestm z pepowajestm z pepowa

2 1

motorowka male piwo mialy byc zaglowki pomosty i inne bajery a zostalo sie wysychajace wyrobisko woda na tym kapielisku zdrowia nie doda 18:25, 15.05.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

kon z pepowakon z pepowa

3 1

ratownicy do 18 a potem wolna amerkanka nawet kamienne konie nie zachowuja powagi 18:57, 15.05.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

zawiedzionazawiedziona

2 0

myslalam ze krysicki zrobi regionalne soczi 19:21, 15.05.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone