Zamknij
REKLAMA

Gmina zabiega o 60 tysięcy złotych...

13:06, 11.01.2018 | m
REKLAMA
Skomentuj

O tym, czy Pępowo otrzyma wsparcie z Urzędu Marszałkowskiego na modernizację szatni i toalet na stadionie, magistrat dowie się prawdopodobnie w marcu. Gmina zabiega o 60 tysięcy złotych, co ma stanowić połowę kwoty niezbędnej do dokonania modernizacji. Wniosek udało się złożyć w terminie, choć czasu było bardzo mało.

Ogłoszenie o naborze wniosków w ramach programu pod nazwą "Szatnia na medal" pojawiło się dopiero w grudniu. Samorządy miały więc bardzo mało czasu na to, by przygotować wniosek wraz ze wstępnym projektem. Udało się jednak i gmina złożyła w wymaganym terminie (do 5 stycznia) swoje dokumenty aplikacyjne.

Choć program przewiduje maksymalne wsparcie w kwocie 100 tysięcy złotych, apetyty Pępowa są mniejsze. Gmina chce ubiegać się o 60 tys. zł i drugie tyle gotowa jest wyłożyć sama. Zapisano już nawet taką kwotę w budżecie. Teraz pozostaje czekać, jak wniosek oceni Urząd Marszałkowski, który będzie dysponentem wsparcia. - Ogłoszenie wyników naboru wniosków odbędzie się do końca lutego. Zostanie zaprezentowane w formie uchwały Sejmiku Województwa Wielkopolskiego – wyjaśnia Jagoda Kowalewska z Urzędu Gminy w Pępowie.

Za 120 tysięcy złotych gmina chce wyremontować dach na obiekcie socjalnym w Pępowie, docieplić budynek oraz wyremontować publiczne toalety. Przy tej okazji planowany jest też remont szatni w Czeluścinie. - Nasze obiekty odwiedza w sezonie wiele osób. Poza zmaganiami sportowymi odbywają się tam także imprezy, a remonty są już koniecznością – mówił, uzasadniając starania samorządu, wójt Pępowa Stanisław Krysicki.

(m)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018