Zamknij
REKLAMA

Bieżnia rodzi się w bólach. Czy na wiosnę będzie gotowa?

13:19, 14.11.2017 | m
REKLAMA
Skomentuj

Oficjalne oddanie do użytku nowej szkolnej bieżni w Pępowie planowane jest na wiosnę. Prawdopodobnie dopiero wtedy nawierzchnia zostanie wymalowana białymi pasami. Finalizacja prac teraz, przy tak zmiennej pogodzie, mogłaby rodzić w przyszłości problemy z trwałością tych elementów.

Budowa bieżni była realizowana jako jedna z kilku ostatnich tegorocznych inwestycji gminy. Zaczęła się później niż planowano i to sporo później. Najpierw trzeba było powtórzyć przetarg, bo zabrakło chętnych firm. Później gmina musiała dołożyć do inwestycji, a na końcu konieczne były dodatkowe prace kanalizacyjne, by wyprowadzić studnie domowe poza teren bieżni. Wykonawca starał się, by zakończyć inwestycję w tym roku, ale tutaj przeciwnikiem okazała się pogoda. Najpierw deszcz utrudniał ułożenie specjalnej masy na bieżni, a teraz przeszkodą jest pogoda, która utrudnia malowanie białych pasów.

- Rozmawialiśmy na ten temat z wójtem i bardzo możliwe, że malowanie pasów odbędzie się jednak dopiero wiosną. Zajęcia szkolne są tak zaplanowane, że i tak nie będziemy korzystać z bieżni w tym roku. Wydaje się więc zasadne, by malowanie wykonać w znacznie lepszych niż teraz warunkach atmosferycznych. Będzie z to z pewnością trwalsze. Oficjalne otwarcie obiektu planujemy także wiosną, więc nic nie stoi na przeszkodzie - mówi Cyryla Krajka, dyrektor Szkoły Podstawowej w Pępowie.

Ostateczne decyzje w tym względzie zostaną podjęte po rozmowach z wykonawcą prac. Budowa bieżni to jedna z dwóch inwestycji sportowych zrealizowana w Szkole Podstawowej w Pępowie. Drugą na razie tylko planowaną jest budowa skoczni w dal. - Mamy miejsce na taką inwestycję i być może będą jakieś szanse na jej realizacje w przyszłym roku – dodaje dyrektor Krajka.

W budżecie gminy na 2017 rok nie ma jednak żadnej informacji na temat budowy bieżni. W szkole planowane są drobne remonty związane z wymianą płytek przy wejściu i w kuchni. Być może jednak budowa skoczni zostanie uwzględniona w późniejszym czasie.

(m)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018