REKLAMA

Prawie ćwierć miliona za gaz dla gminy

12:12, 12.10.2017 | m
REKLAMA
Skomentuj

Ponad 244 tysiące złotych zapłaci gmina Pępowo za dostawę gazu do zarządzanych przez siebie instytucji i obiektów. Przetarg wygrało PGNiG, które zaoferowało najniższą cenę. Zmieni się tym samym dostawca, którym do tej pory był Fortum Marketing and Sales. Jego oferta w tym roku była droższa od tego, co zaproponowało PGNiG.

W ogłoszonym pod koniec września przetargu gmina poszukiwała dostawcy ponad 1364 kWh gazu ziemnego wysokometanowego do gminnych obiektów na najbliższe dwanaście miesięcy. Gmina zastrzegała jednocześnie, że prognozowane zużycie gazu ma charakter orientacyjny, bo nie można z góry ustalić ilości finalnych. Samorząd pozostawiał sobie ,,furtkę'' w postaci możliwości zwiększania lub zmniejszenia odbioru paliwa do 30 procent przy uwzględnieniu tego w cenie.

W przetargu wystartowało sześć firm. Ostatecznie jednak jedną z ofert odrzucono, pozostawiając w rywalizacji pięć firm. Najwyższą cenę oferowała warszawska spółka Novum, która oczekiwała kwoty ponad 251 tysięcy złotych za deklarowaną ilość gazu. Pozostałe oferty oscylowały w okolicach od 235 do 234 tysięcy. Najniższą cenę zaproponowało jednak PGNIG, które obsłuży „gazowo” gminę za 233,830 złotych. - Oferta została oceniona jako najkorzystniejsza w oparciu o kryterium cenowe - informuje w Aleksandra Tańska z poznańskiej firmy Enmedia, która jest pełnomocnikiem gminy Pępowo w tym zamówieniu.

Na liście odbiorców gazu w ramach przetargu znalazły się między innymi szkoły, Gminny Ośrodek Kultury, świetlice wiejskie, Dom Strażaka w Pępowie, ośrodek zdrowia i Urząd Gminy.

(m)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018