Zamknij
REKLAMA

Gratulujemy!

16:53, 06.03.2019 | MW
REKLAMA
Skomentuj

Wyposażenie wielu polskich szkół nadal pozostawia wiele do życzenia. Dlatego co raz więcej placówek próbuje swoich sił w projektach, mogących podnieść jakość kształcenia i doposażyć je w nowy sprzęt oraz pomoce dydaktyczne. Dużym sukcesem w tym zakresie może pochwalić się Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Ziemi Pogorzelskiej w Pogorzeli. Dziś dotarł tam sprzęt komputerowy najnowszej generacji.

Wszystko dzięki zaangażowaniu szkoły w projekt pod nazwą „Czas zawodowców BIS- zawodowa Wielkopolska”. Udział w nim mogły wziąć wszystkie szkoły w województwie wielkopolskim, a celem jest lepsze dostosowanie kompetencji uczniów do potrzeb rynku pracy i nauczycieli, do lepszego kształcenia w zawodzie. – Musimy przygotować młode osoby, że to, czego się dzisiaj nauczyli może nie wystarczać. Będą musieli stale podnosić swoje kwalifikacje - mówiła Dorota Kinal, Dyrektor Departamentu Edukacji i Nauki Samorządu Województwa Wielkopolskiego, która oficjalnie przekazała komputery placówce.

W ramach projektu doposażonych zostało 46 szkół i cztery Samorządowe Centra Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. Wśród nich znalazła się również placówka z Pogorzeli. Dziś odbyło się przekazanie 15 komputerów stacjonarnych do pracowni komputerowej. - Cieszymy się, że możemy wzbogacić pracownię o nowoczesny sprzęt komputerowy, ponieważ nasz był już przestarzały- mówi Jarosław Adamczak, dyrektor Zespołu Szkół w Pogorzeli.

Ze sprzętu będą mogli korzystać nie tylko uczniowie Technikum Informatycznego, ale też pozostali uczniowie – To jest już sprzęt najnowszej generacji, najnowocześniejsza technika, z której będzie korzystać nasza młodzież lub przyszli uczniowie. Oprócz tego cała społeczność szkolna będzie mogła używać tych urządzeń. Mimo, że projekt był skierowany na techników informatyki, wszyscy uczniowie na tym skorzystają. Tak jak słuchacze naszej szkoły - mówi dyrektor.

To jednak nie koniec możliwości, jakie przyniosło za sobą uczestnictwo w projekcie. – Tydzień temu nasi uczniowie zakończyli tygodniowy staż w Politechnice Poznańskiej, w którym uczestniczyli razem z opiekunem. Brali tam udział w zajęciach, z których byli zachwyceni. Wszystko to mieściło się w budżecie projektu, szkoła ani uczniowie nie musieli za nic płacić - dodaje dyrektor Adamczak.

Dodatkowo w czasie ferii zimowych uczniowie informatyki wzięli udział w stażach u lokalnych pracodawców, co z pewnością wpłynie pozytywnie na ich przygotowanie zawodowe.

Całkowita wartość projektu wyniosła ponad 63 mln złotych i finansowana jest głównie z pieniędzy unijnych, środków budżetu państwa oraz jednostek samorządu terytorialnego.

(MW)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (3)

rodzic rodzic

4 1

Może by tak pogorzelska podstawówka też wzięła udział w takim projekcie, bo ponieważ dzieci uczą się informatyki na sprzęcie z poprzedniego stulecia??? 19:39, 06.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JolantaJolanta

0 6

Właśnie dyrektor Marciniak po to pojawił się na uroczystości, żeby zasięgnąć szczegółów w kwestii pozyskania funduszy na nowy sprzęt 20:14, 06.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PawełPaweł

2 0

Brawo, brawo, brawo, panie Alfredzie!!! 22:00, 06.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone