REKLAMA

Lista postulatów czeka na realizację

10:46, 10.01.2018 | m
REKLAMA
Skomentuj

Cała seria postulatów przewodniczącego Rady Powiatu Gostyńskiego Alfreda Siamy w sprawie dróg w gminie Pogorzela czeka na reakcję służb powiatowych. Niektóre od wielu miesięcy. Cześć z nich rozpatrzono w czasie grudniowego posiedzenia Zarządu Powiatu. Większość ma zostać zrealizowana w ciągu najbliższych tygodni, ale nie wszystkie.

Zasadnicze część postulatów, które Alfred Siama zaprezentował powiatowi była wcześniej sygnalizowana przez mieszkańców za pośrednictwem radnych. Przewodniczący Rady Powiatu domagał się od służb powiatowych między innymi wycinki krzewów przy drodze z Bielaw Pogorzelskich do Szelejewa, sfrezowania nierówności i wybrzuszeń na drodze w Ochli, oraz montażu studzienek kanalizacyjnych w Kromolicach w związku z zalewaniem drogi po dużych opadach.

Drogowcy z powiatu na grudniowym posiedzeniu Zarządu przyznali, że wycinki krzewów na drodze z Bielaw Pogorzelskich zaplanowano jeszcze w ubiegłym roku latem. Przeszkodą miało być załamania pogodowe. - Środki musiały zostać przeznaczone na wyższy cel, jakim było porządkowanie terenu powiatu ze skutków wichury. Wydział zaplanuje wycinkę na rok 2018 w miarę dostępnych środków finansowych – czytamy w protokole Zarządu Powiatu.

Frezowanie drogi w Ochli planowane jest na wiosnę. Większy problem dotyczy odwodnienia w Kromolicach. Wykonane tam równanie zawyżonych poboczy nie rozwiązało do końca problemu. Wpływ na słabe odprowadzanie wody ma, zdaniem urzędników powiatu,, głównie zły stan kanalizacji deszczowej wybudowanej jeszcze w latach siedemdziesiątych.

Kolejne dwa wnioski Alfreda Siamy czekają na rozpatrzenie przez Zarząd. Chodzi o możliwości remontu drogi z Małgowa do Mokronosu oraz uzupełnienia ubytków w nawierzchni asfaltowej w Bułakowie od skrzyżowania z drogą Pogorzela - Borzęciczki w kierunku pierwszych zabudowań w Bułakowie.

(m)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

dddd

2 1

Szanowny Panie Siama rok wyborczy sie zacza to sie Pan obudził do działania a gdzie 4 lata ? Cicho pan siedział jak mysz pod miotła i teraz sie panu przypomniało o Pogorzeli? No ale wybory na jesien i mam nadzieje ze wyborcy Pana rozliczą!! 11:37, 10.01.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

sensen

1 0

Obudził się radny z letargu. 10:19, 11.01.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018