Zamknij
REKLAMA

Mieli fart...

12:45, 19.07.2019 | MiS
REKLAMA
Skomentuj

Dosłownie z nieba spadło gminie Gostyń dotacja na modernizację drogi w Czachorowie. Zadanie będzie dofinansowane w wysokości 60 procent. Już wiadomo, że gdyby nie pieniądze z województwa, realizacja inwestycji w całości wisiałaby na włosku. Oferty złożone do przetargu są znacznie wyższe niż zabezpieczone środki.

Cztery oferty wpłynęły na modernizację drogi Poraj – Czachorowo. Kwota na wymianę kanalizacji deszczowej, chodniki i nawierzchnię asfaltową jaką zabezpieczyła gmina Gostyń i powiat gostyński - w sumie 1,4 mln złotych, jest znacznie niższa od złożonych propozycji. - Najdroższa złożona oferta wynosi blisko 2,5 mln złotych a najkorzystniejsza nieco ponad 2 mln złotych - mówi Mariusz Konieczny, naczelnik Wydziału Inwestycji Urzędu Miejskiego w Gostyniu. - Tak więc kwota nie jest wystarczająca na wykonanie tego zadania, ale mamy pisma o dofinansowaniu tego zadania w wysokości 60 proc. i czekamy na podpisanie umowy z urzędu wojewódzkiego - kontynuuje naczelnik Konieczny. - Początkowo nie byliśmy na liście inwestycji dofinansowanych, wówczas musielibyśmy myśleć o "okrojeniu" zadania. Dziś mamy pewność, że pieniędzy wystarczy na cały planowany do remontu odcinek przez wieś, co więcej pewnie jeszcze zaoszczędzimy jakieś fundusze - podsumował naczelnik Mariusz Konieczny. 

(MiS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (2)

KierowcaKierowca

5 2

Nareszcie 14:46, 19.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

mieszkaniecmieszkaniec

1 0

I przy okazji jakies progi zwalniajace.bo ze strefy wszyscy po pracy tedy jezdza zeby w korku niestac.ograniczenie do 40 a nie jeden prawko by stracil.a jak bedzie owa nawierzchnia to strach pomyslec.a przy drodze plac zabaw i boisko.jeszcze raz PRoGI ZWALNiAJACE.Albo pojada powoli albo dolem i stac w korkach 09:33, 22.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone