Zamknij
REKLAMA

Bezpiecznie dotarli do celu...

11:03, 08.06.2019 | MiS
REKLAMA
Skomentuj

Kolorowe auta, znakomita zabawa i doskonałe humory na torze kartingowym w Gostyniu. Taki zestaw, mógł oznaczać tylko jedno – Samochodowy Rajd Smerfów, który po raz ósmy wystartował spod Góry Zamkowej. Na uczestników tegorocznej edycji  czekał tor sprawnościowy i test szybkości, a następnie 50-kilometrowa trasa po powiecie gostyńskim. To jednak nie wszystko.

Punktualnie o 9. uczestnicy rajdu spotkali się na kartodromie przy Górze Zamkowej. Wśród załóg byli reprezentanci powiatu gostyńskiego i leszczyńskiego. Każde auto ozdobione było pomysłowymi, kolorowymi elementami nawiązującymi do Rajdu Smerfów. Michał Snela z Drobnina (gmina Krzemieniewo) nad dekoracją auta pracował cały dzień z żoną Izabelą oraz synami Marcelem i Mateuszem. - Do późnych godzin wieczornych nad nim pracowaliśmy i od samego rana. Widnieją na aucie imiona smerfów, przypasowaliśmy je do naszych charakterów - mówił pan Michał dodając, że w smerfnym rajdzie rodzina brała udział już kilka razy. - Wspaniałe spędzenie czasu z rodziną, to największy atut tego wydarzenia - dodał nasz rozmówca.

W każdej z drużyn nie zabrakło dzieci. Dla nich przygotowano zadania sprawnościowe, na dorosłych czekały alkogogle i slalom na torze. Po konkurencjach  sprawnościowych, załogi wyruszały na około 50-kilometrową trasę po powiecie gostyńskim. - Drugi raz bierzemy udział w tym rajdzie, choć w zeszłym roku byliśmy na szarym końcu. Jest super zabawa, nagrody są na drugim miejscu - mówiła pani Klaudia z drużyny "Gościniak" z Gostynia, która w rajd wyruszyła z mężem Wojciechem oraz córeczkami Bianką i Klaudią.

Każda załoga otrzymała na starcie kartę drogą i kilka ważnych wskazówek. Mapy były dwie - pierwsza na początku rajdu, drugą  w Goli, gdzie uczestnicy otrzymywali drugą część po wykonaniu zadania – udzieleniu pierwszej pomocy. Trasa rajdu wiodła przez wioski w powiecie gostyńskim. W ośmiu czekały na zadania specjalne np. policzenie witraży w kościele czy przejazdów kolejowych. Rajd uczestnicy kończyli w Domu Dziecka w Bodzewie, gdzie zorganizowano Festyn z okazji Powitania Lata.

Organizatorami rajdu było Stowarzyszenia Forum Demokratyczne wspierane przez Stowarzyszenie „DZIECKO”, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu i Dom Dziecka w Bodzewie.

(MiS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (4)

MattMatt

4 1

Czy powinna być widoczna marka pojazdu i nr rejestracyjny ? 14:55, 08.06.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

prawnikprawnik

0 5

A co podasz jakiś przepis prawny, że nie wolno? Pokaż upoważnienie od właścicila auta panie mecenasie od siedmiu boleści :) 15:02, 08.06.2019


MattMatt

6 0

Po co tyle złości? Zapytać nie można :) 15:05, 08.06.2019


FiutFiut

3 0

Zjadliwi ci ludzie. 23:00, 09.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone