Zamknij
REKLAMA

Szkoła jest z niego dumna!

11:10, 20.04.2019 | J.J
REKLAMA
Skomentuj

Bezpłatne studia na wybranym kierunku, płatny staż w międzynarodowej firmie transportowej i zwolnienie z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe. To nagrody jakie otrzymał jeden z uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Gostyniu. Dwoje innych także godnie reprezentowało szkołę podczas Ogólnopolskiej Olimpiadzie Logistycznej jaka odbyła się w Poznaniu.

Zapotrzebowanie na dobrych fachowców, to jedna z największych bolączek obecnego rynku pracy. Dlatego tak ważny jest poziom kształcenia w szkołach ponadpodstawowych. Zespół Szkół Zawodowych w Gostyniu, to jedna z tych placówek, która może się nim poszczycić. Ostatnim przykładem może być Jakub Krzyżaniak, laureat XI Olimpiady Logistycznej, który już wcześniej osiągnął imponujące sukcesy.

Kilka dni temu, siedzibie Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu odbyła się uroczysta Gala ogłoszenia wyników i wręczenia nagród XI edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Jedną z głównych nagród odebrał kształcący się w zawodzie technik logistyk Jakub Krzyżaniak, z Zespołu Szkół Zawodowych w Gostyniu, który zajął II miejsce. - Kuba jest również tegorocznym laureatem Olimpiady Logistycznej organizowanej przez Międzynarodową Wyższą Szkołę Logistyki i Transportu we Wrocławiu, gdzie zajął III miejsce oraz zeszłorocznym laureatem Olimpiady Logistyczno – Spedycyjnej organizowanej przez Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Gdańskiego w Sopocie – informuje Leszek Niemczyk, z ZSZ w Gostyniu

W nagrodę Jakub otrzymał zwolnienie z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe, bezpłatne studia licencjackie lub inżynierskie na wybranym przez siebie kierunku oraz płatny staż w międzynarodowej firmie transportowej.

Dwoje innych uczniów tej szkoły również spisało się znakomicie, docierając aż do finału. Wśród 75 olimpijczyków zakwalifikowanych do centralnego etapu Agnieszka Zaremba zajęła wysokie 34, a Michał Jesiak 39 miejsce - W tegorocznej Olimpiadzie wzięło udział ponad 8 200 uczniów z 314 szkół z całej Polski kształcących w zawodzie technik logistyk i technik spedytor. Do etapu centralnego zakwalifikowało się 75 osób, z tego 3 uczniów z Zespołu Szkół Zawodowych w Gostyniu, którzy 1 marca walczyli o miejsca w finale, mierząc się z bardzo trudnymi zadaniami oraz testem językowym – dodaje Leszek Niemczyk

Na takich właśnie fachowców jak Kuba, Agnieszka i Michał czeka rynek pracy... Zdolni, ambitni, rozumiejący zawód, który sobie wybrali. Przed takimi jak oni świat stoi otworem. Za ich sukcesami stoi jednak nie tylko wiedza i ambicja, ale też ciężka praca samych nauczycieli, która nie zawsze jest doceniana.

(J.J)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone