Zamknij
REKLAMA

Ach ta drożyzna...

12:46, 18.04.2019 | MiS
REKLAMA
Skomentuj

Tylko jedna firma była zainteresowana rozbudową Przedszkola Miejskiego nr 1 w Gostyniu. Niestety, ofertę odrzucono ze względu na brak części dokumentów. Ogłoszono kolejny przetarg i wyznaczono nowy termin składania ofert, tyle że czasu wykonania prac nie przedłużono. Czy uda się wykonać wszystkie prace do końca sierpnia?

Gostyński magistrat jakiś czas temu ogłosił przetarg na budowę pomieszczenia gospodarczego i kotłowni przy Przedszkolu Miejskim nr 1 w Gostyniu. Chętnych na wykonanie zadania było jaka a lekarstwo. Ofertę złożyła tylko jedna firma, ale i ta została ona odrzucona. - Przedsiębiorstwo nie złożyło pełnej oferty, pominęło jeden z kosztorysów i dokumentacja została odrzucona - mówił Mariusz Konieczny, naczelnik Wydziału Inwestycji Urzędu Miejskiego w Gostyniu.

Inwestycja oddaliła się w czasie, lecz data wykonania zadania pozostała bez zmian. Czy w tych okolicznościach uda się wybrać  nowego wykonawcę, który zdąży zakończyć prace do końca sierpnia 2019 roku? Naczelnik Wydziału Inwestycji uważa, że tak, ale nawet jeśli będzie koniecznie przedłużenie terminu to nie będzie to miało wpływu na funkcjonowanie placówki oświatowej. - Szereg prac będzie można wykonywać przy funkcjonowaniu przedszkola. Wierzymy jednak, że wszystkie prace będą wykonane przed powrotem dzieci z wakacji - mówi naczelnik Mariusz Konieczny.

Zgodnie z planem budynek przedszkola ma zostać rozbudowany o kotłownię i pomieszczenie gospodarcze. - W tej chwili ta placówka jest ogrzewana z sieci ciepłowniczej gostyńskiej spółdzielni. Po powstaniu kotłowni będzie to punkt niezależny z ogrzewaniem gazowym, co ma znaczenie pod względem ekonomicznym - podsumował naczelnik Mariusz Konieczny. W budżecie gminy na wykonanie tego zadania zabezpieczono 190 tys. złotych.

(MiS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (3)

dziadek dziadek

6 0

czyli w spoldzielni jest drogo takze mieszkancy blokow to odczuwaja 15:13, 18.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

NiokNiok

3 2

Ceny ciepła w GSM to skandal. Co robi Rada Nadzorcza? 20:10, 18.04.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

konikkonik

0 0

Ha ha Rada Nadzorcza koń się śmieje iiiiiihaha 00:15, 23.04.2019


REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone