Zamknij
REKLAMA

Wesołych świąt drodzy Seniorzy!

16:18, 06.12.2018 | MiM
REKLAMA
Skomentuj

Gostyńscy seniorzy rozpoczęli dziś cykl opłatkowych spotkań, które co roku odbywają się w Gostyńskiego Ośrodka Kultury. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło samorządowców i przedstawicieli kościoła. Była modlitwa, drobne prezenty i świąteczne życzenia. Przy stołach zasiadło kilkaset osób, na każdego czekał słodki poczęstunek i kawa.

Podczas uroczystości wigilijnej Polskiego Związku Emerytów i Rencistów w Gostyniu życzenia popłynęły z każdej strony. Starosta Powiatu Gostyńskiego życząc seniorom otarcia serc i umysłów podkreślając co jego zdaniem jest najważniejsze w nadchodzących świętach. – W świętach nie jest najważniejsze to, że przyjdzie św. Mikołaj, w świętach najważniejsze jest to, żeby się do nich dobrze przygotować. Zamiast suto zastawionych stołów, może lepiej byłoby z kimś porozmawiać, z kimś się pojednać. Zamiast czystego mieszkania i umytych okien, może lepiej bardziej przygotować nasze serca i umysły. Właśnie tego chciałbym Państwu dzisiaj życzyć, żeby te święta były szczere i prawdziwe, żeby nie zabrakło ludzkiej miłości, życzliwości i ciepła ludzi, którzy Państwa otaczają. Wszystkiego dobrego! – mówił Robert Marcinkowski.

Wiceburmistrz Gostynia zwrócił z kolei uwagę na postać Świętego Mikołaja, który jest także patronem osób starszych, a opłatkowe spotkania są idealną do podtrzymywania wzajemnych relacji i rozmów – Figurka św. Mikołaja znajduje się przy gostyńskiej farze. Jest on patronem żeglarzy, dzieci, sierot, ale także osób starszych. Dzisiejszy dzień jest więc idealny, aby się spotkać i porozmawiać. – wyjaśniał Grzegorz Skorupski. – Życzę Państwu na te święta, żeby przede wszystkim były ciepłe, rodzinne, pozbawione kłopotów, abyśmy mogli oderwać się na czas przygotowania świątecznego od wszystkich spraw życia codziennego i pojednać się z drugim człowiekiem, zastanowić się, cieszyć rodzinną atmosferą. – dodał Wiceburmistrz Gostynia.

O świątecznych życzeniach nie zapomniał też tez proboszcz Parafii na Świętej Górze, przypominając, że seniorzy są częścią naszej historii. Nawiązał też do setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. – W roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, podczas tej wigilii i naszych rodzinnych spotkań, najbardziej wybrzmi kolęda „Błogosław ojczyźnie miłej”. Z racji Waszego wieku, nie wypominając, jesteście świadkami naszej historii – historii przemian, trudnych czasów, nadziei. Idziemy jednak naprzód, byliśmy świadkami niezwykłych zwycięstw, doświadczeń, które pokazywały nam, jaką wartością jest nasz naród, jaką siłą jest nasza wiara. Życzę Wam, by święta były pełne dobroci i wzajemnej życzliwości, aby Bóg błogosławił ojczyźnie, ale także Waszym rodzinom i obdarzył Was zdrowiem. – mówił ks. Dariusz Dąbrowski.

Główną częścią uroczystości była jednak modlitwa poprowadzona przez ks. Prałata Artura Przybyła, po której tradycyjnie dzielono się opłatkiem. Nie zabrakło też drobnych prezentów. Na koniec przyszedł czas na część artystyczną i występ Zespołu Śpiewaczego „Lutnia” z Zaniemyśla

 

 

(MiM)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (4)

Mogli ?Mogli ?

0 1

No i usiedli obok siebie Skorupski i Marcinkowski .Można ? można . 12:17, 07.12.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

e tam!e tam!

1 1

Do Mogli - Tylko po co? Prawdziwy obraz zadowolenia wymalowany na twarzach. 13:15, 07.12.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

erer

1 0

tw i xiądz.bosze 06:21, 11.12.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

19751975

1 1

A ci sekciarze w czarnych sutannach to po co? 12:22, 11.12.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone