Zamknij
REKLAMA

Wiedza to podstawa...

11:50, 03.12.2018 | MM
REKLAMA
Skomentuj

Szlak „Śladami historii…” nadal się powiększa. Inicjatywa znakowania obiektów i miejsc, które miały istotny wpływ na historię ziemi gostyńskiej obejmuje coraz większy obszar – tym razem tablice, po raz pierwszy, pojawiły się poza granicami miasta.

Projekt mający służyć mieszańcom oraz turystom rozpoczął się przed końcem 2012 roku. Kolejne tablice sukcesywnie instalowano na terenie miasta. Obecnie na szlaku „Śladami historii…” znajdują się już 23 miejsca. 15 listopada br. oznakowano pierwsze obiekty poza Gostyniem. Tablice pojawiły się w Czachorowie, Kunowie i Starym Gostyniu.

Każda z nich upamiętnia miejsce związane z ważnymi wydarzeniami dla miasta i regionu. Wszystkie tablice opatrzone są krótkim tekstem przetłumaczonym także na język angielski oraz niemiecki, schematycznym planem najbliższej okolicy oraz graficzną prezentacją dawnego wizerunku opisywanego miejsca lub obiektu. Rysunki wykonał Marek Ratajczyk, autorem tekstów jest natomiast Robert Czub, dyrektor Muzeum w Gostyniu. U dołu każdej planszy zlokalizowany jest kod QR, dzięki któremu posiadacze urządzeń mobilnych mogą szybko uzyskać dostęp do informacji zawartych w systematycznie rozbudowywanym serwisie internetowym

(MM)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone