Zamknij
REKLAMA

Wiedza to podstawa...

11:50, 03.12.2018 | MM
REKLAMA
Skomentuj

Szlak „Śladami historii…” nadal się powiększa. Inicjatywa znakowania obiektów i miejsc, które miały istotny wpływ na historię ziemi gostyńskiej obejmuje coraz większy obszar – tym razem tablice, po raz pierwszy, pojawiły się poza granicami miasta.

Projekt mający służyć mieszańcom oraz turystom rozpoczął się przed końcem 2012 roku. Kolejne tablice sukcesywnie instalowano na terenie miasta. Obecnie na szlaku „Śladami historii…” znajdują się już 23 miejsca. 15 listopada br. oznakowano pierwsze obiekty poza Gostyniem. Tablice pojawiły się w Czachorowie, Kunowie i Starym Gostyniu.

Każda z nich upamiętnia miejsce związane z ważnymi wydarzeniami dla miasta i regionu. Wszystkie tablice opatrzone są krótkim tekstem przetłumaczonym także na język angielski oraz niemiecki, schematycznym planem najbliższej okolicy oraz graficzną prezentacją dawnego wizerunku opisywanego miejsca lub obiektu. Rysunki wykonał Marek Ratajczyk, autorem tekstów jest natomiast Robert Czub, dyrektor Muzeum w Gostyniu. U dołu każdej planszy zlokalizowany jest kod QR, dzięki któremu posiadacze urządzeń mobilnych mogą szybko uzyskać dostęp do informacji zawartych w systematycznie rozbudowywanym serwisie internetowym

(MM)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone