Zamknij
REKLAMA

Gra niewarta świeczki?

12:58, 09.07.2018 | MiS
REKLAMA
Skomentuj

Te pojemniki służą jako śmietniki - tak o kontenerach na odzież mówią mieszkańcy gostyńskiego Pożegowa. Pomysł ustawienia kolejnych rada osiedla uznała więc za bezzasadny. O taką możliwość wnioskowała jedna z fundacji działających na terenie województwa świętokrzyskiego.

Temat kontenerów na odzież pojawił się podczas zebrania rady osiedla Pożegowo w związku z pismem, jakie wpłynęło do gostyńskiego magistratu od Fundacji Eco Textil (ze Skarżyska-Kamiennej - przyp. red.). - Fundacja wskazała lokalizację 16 kontenerów na osiedlach - Pożegowo oraz Konstytucji Trzeciego Maja. W obu przypadkach w okolicach miejsc do rekreacji, dlatego zapytaliśmy rady osiedli, aby wyraziły opinię w tej sprawie - mówi Marcin Krawiec, dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Gostyniu. - Z pisma nie wynika jednak, czy 16 w każdej lokalizacji czy łącznie. Zaproponowano też kwotę 10 złotych miesięcznej opłaty za każdy pojemnik - dodaje.

Okazuje się, że na gostyńskim osiedlu Pożegowo znajduje się kilka kontenerów. I jak twierdzą mieszkańcy, więcej z nimi problemu niż pożytku. - Te pojemniki służą jako śmietniki. Wielokrotnie były przewrócone. Panuje wokół nich totalny bałagan - mówił mieszkaniec Pożegowa podczas ostatniego zebrania rady osiedla. - Czasami chwilę po uprzątnięciu terenu znów robi się tam wysypisko ciuchów - komentowali inni mieszkańcy.

Wynik głosowania nie pozostawił złudzeń. Mieszkańcy nie chcą u siebie dodatkowych kontenerów. - Jeśli ktoś ma odzież używaną i chce ją oddać, wystarczy, że wystawi worek przed posesję, bo firm zbierających odzież nie brakuje. To stanowczo wystarczy - mówił jeden z mieszkańców. Przeciwna takiemu pomysłowi była również Rada Osiedla Konstytucji Trzeciego Maja.

(MiS)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

111111

0 0

W jednym siedzi pyton wylinka leży koło śmietnika, wszyscy sprawdzic czy mają pytony. 05:11, 10.07.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Pyton pronciowyPyton pronciowy

0 0

Ja mam i strasznie mi sie wierci 08:35, 10.07.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone