Zamknij
REKLAMA

Liczyła się każda złotówka

11:19, 12.06.2018 | MiS
REKLAMA
Skomentuj

Dużo atrakcji, muzyka, uśmiech na twarzy i zaangażowanie – oto przepis na udany piknik charytatywny. Taką właśnie imprezę zorganizowano na gostyńskim osiedlu Konstytucji 3 Maja. Mieszkańcy chętnie uczestniczyli w zabawie, pomagając w ten sposób niepełnosprawnym dzieciom. Tylko pogoda była chwilami kapryśna.

Rada Osiedla Konstytucji 3 Maja w Gostyniu corocznie organizuje imprezy integrujące mieszkańców. Po raz pierwszy na Górnej odbył się jednak piknik charytatywny z okazji Dnia Dziecka pod hasłem „Dobro to najcudowniejszy dar”. - Mamy na osiedlu sporo dzieci niepełnosprawnych, w ogóle w całym Gostyniu jest ich dużo. Podjęliśmy taką decyzję wspólnie z kolegami spoza Gostynia, aby zorganizować piknik - mówił Henryk Urbaniak, przewodniczący Rady Osiedla Konstytucji 3 Maja. - Zbieramy dzisiaj pieniądze na pięcioro dzieci: Igorka Wojciechowskiego, Zuzię Loman, Zuzię Grzesiak, Madzię Musielak i Oskara Madajczyka. Wspiera nas we wszystkim Fundacja „Słoneczko” - dodał Henryk Urbaniak.

Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji, szczególnie dla najmłodszych. Były dmuchańce, malowanie twarzy, występy wokalne i taneczne, a także pokazy strażackie, lotnicze, przejazdy motocyklami i ognisko. Prawdziwym hitem okazały się spacerujące po osiedlu postacie z kreskówek, które chętnie pozowały do zdjęć, obdarowując przy okazji dzieci słodyczami i upominkami.

Do dyspozycji uczestników pikniku były też stoika gastronomiczne. Zamiast cenników potraw pojawiły się puszki „z uśmiechem”. - Każdy mógł wrzucić do puszki taką kwotę, jaką uważał za słuszną. A to wszystko w jednym, ważnym celu - by pomóc dzieciom niepełnosprawnym - dodał Henryk Urbaniak.

Podczas festynu udało się zebrać 4 585,47 złotych. Pieniądze te zostaną teraz przekazane na konto Fundacji „Słoneczko”. - Wszystkie pieniądze zostaną przekazane na konto Fundacji „Słoneczko”, a następnie na subkonta dzieci - dodał Henryk Urbaniak.

(MiS)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

ja_kajaja_kaja

0 0

Super inicjatywa. Perfekcyjna organizacja. Brawo. Zapraszamy w niedzielę 17 czerwca na plac przy szkole w Piaskach. Misja Tosia-pomagamy uroczej Antosi, turniej zbjaka i wiele innych atrakcji. Dziękujemy Gosiu i Sabino za serducho???? 15:35, 12.06.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone