Zamknij
REKLAMA

Warto przeczytać!

12:38, 11.06.2018 | J.J

Wywiad z Prezesem Spółdzielni  Mleczarskiej w Gostyniu, Panem Grzegorzem Grzeszkowiakiem
 

Panie Prezesie, co nowego w Spółdzielni Mleczarskiej?
Temat, który dominuje w mediach i we wszystkich firmach, to RODO- system ochrony danych osobowych. To dla nas nie nowość, od kilku lat mamy wdrożony wewnętrzny system ochrony danych. Wprowadzamy drobne korekty związane z ustawą, która uszczegółowiła pewne wymagania. Dla przypomnienia i wskazania nowych zapisów kończymy szkolenie całej załogi. Rozpoczęliśmy ogólnopolską loterię konsumencką pod nazwą „Kawa  z mlekiem zagęszczonym”. Efekty po kilku dniach jej trwania są bardzo obiecujące. Przypomnę, że opracowany został program estradowy pt. „Robert Rozmus zaprasza na kawę z mlekiem zagęszczonym”. Był on już prezentowany w Gryfinie i w Warszawie. 9 czerwca byliśmy w Puszczykowie, a 23 czerwca będziemy w Tomaszowie (zapowiedzi kolejnych eventów publikujemy na naszym Facebooku). Jesteśmy bardzo zadowoleni z tej formuły promocji. Podczas tego wydarzenia zachęcamy również konsumentów do udziału w loterii.

A co w zakresie produktowym?
Prowadzimy test sprzedażowy kajmaku w małych puszkach 230 g, a w przygotowaniu jest test sprzedażowy dotyczący mleka zagęszczonego słodzonego w tubach z tworzywa sztucznego. Pracujemy również nad technologią nowego produktu, z którym chcemy wejść na rynek jesienią. Prace są bardzo zaawansowane. Nie mogę powiedzieć, co to będzie za produkt, ponieważ są firmy, które chętnie i skrupulatnie korzystają z pomysłów innych. Niestety, prawo w tym zakresie jest ułomne i pozwala na takie rzeczy.

Panie Prezesie, czy planowana jest jakaś zmiana własnościowa Spółdzielni ?
W ciągu ostatnich kilkunastu lat wielokrotnie pojawiały się nieuzasadnione plotki o sprzedaży naszej Spółdzielni firmom niemieckim, polskim czy też innym abstrakcyjnym kontrahentom. Obecnie docierają do nas informacje o sprzedaży firmie Mlekovita, dementuję ten news. O żadnej sprzedaży czy połączeniu nie ma mowy. Jesteśmy liderem na rynku mleka zagęszczonego, ponad 80% tego segmentu w Polsce należy do SM w Gostyniu. Nie pozwolę na to, aby to zostało zniszczone. Wiele mleczarni (z Niemiec, Holandii, Litwy i Polski) próbowało nas „wygryźć” z rynku. Jak na razie przez ponad 30 lat im się nie udało i niech zapomną o tym, że uda się im przez kolejne 30 lat… Jesteśmy u siebie, sami podejmujemy decyzje. Nasi dostawcy mleka i ich rodziny, pracownicy mleczarni i lokalna społeczność – razem tworzymy naszą małą ojczyznę i nie zgadzamy się na to, aby decydowano o naszym losie gdzieś w jakichś landach czy nawet innych polskich miastach odległych od Gostynia o kilkaset kilometrów. Na koniec chciałbym zacytować Adama Mickiewicza: „ Lepszy w wolności kęsek lada jaki, niźli w niewoli przysmaki”.

(J.J)
REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone