Zamknij
REKLAMA

Akcję "Dla lasu, dla ludzi" zorganizowało Nadleśnictwo Piaski

07:34, 16.04.2018 | MiS
REKLAMA
Skomentuj

Na obszarze ponad 1,5 hektara zniszczonym przez nawałnice znowu rośnie las. Wszystko dzięki akcji "Dla lasu, dla ludzi" zorganizowanej przez Nadleśnictwo Piaski. Wzięły w niej udział całe rodziny z dziećmi. Do posadzenia było 13,5 tys. sadzonek

Nadleśnictwo Piaski to dość rozległy teren od Śremu aż po Rawicz, podzielony na czternaście leśnictw. - Dzisiaj znajdujemy się w punkcie centralnym na terenie leśnictwa Kosowo - jest to oddział 167 o powierzchni 10,48 ha - mówił Tomasz Kwieciński, nadleśniczy Nadleśnictwa Piaski. - Miejsce nieprzypadkowe, bo zniszczone podczas zeszłorocznych - sierpniowych i październikowych nawałnic - dodał.

Do wspólnego sadzenia w sobotę 14 kwietnia przygotowano teren 1,63 ha. - Mamy 13,5 tys. sadzonek (m.in. dęby, sosny, graby, lipy). Cieszymy się, że przybyliście, że jesteście i zapraszamy was zawsze do lasu - mówił nadleśniczy. Każdy chętny mógł posadzić taką ilość drzewek, jaką chciał. Nadleśnictwo zapewniło łopaty, szpadle, ale wiele osób przyniosło swój własny sprzęt wykorzystywany w przydomowych ogródkach. Zanim jednak wszyscy ruszyli do pracy, wysłuchali wskazówek na temat prawidłowego sadzenia. Zgodnie z instrukcją drzewka iglaste mają rosnąć co 60 centymetrów, a liściaste na długość szpadla. W razie wątpliwości pracownicy nadleśnictwa chętnie służyli pomocą.

Każdy mógł posadzić tyle drzew, na ile miał siły pozostawiając po sobie... "zielony ślad". - Zapewne dzieci będą pamiętać, że w takiej akcji uczestniczyły i w przyszłości z szacunkiem podchodzić będą do zieleni. Naprawdę świetny pomysł - mówiła jedna z uczestniczek. - Nie mogę się doczekać, gdy za kilka lat zobaczę tutaj piękne drzewa. Będę pamiętać, że dołożyłam do tego trochę swojej energii - mówiła kolejna uczestniczka akcji. - Podobno mężczyzna powinien spłodzić syna, posadzić drzewo i zbudować dom. Syna Kacpra mam, drzewo sadzę dzisiaj, domu nie planuję budować, a ekologii nigdy za wiele - mówił gostynianin.

Akcja zakończyła się ogniskiem, przy którym pieczono kiełbaski. Dla dzieci Nadleśnictwo Piaski przygotowało także namiot edukacyjny - tam rodzice mogli je zostawić pod opieką pracowników. Podczas akcji oficjalnie otwarto również pierwszą w Nadleśnictwie Piaski ścieżkę biegową "Leśna siódemka" oznaczona kodami QR.

Mamy dobrą informację dla tych, którzy w akcji nie mogli wziąć udziału. Nadleśniczy Kwieciński zadeklarował, że w przyszłości odbędą się kolejne wspólne nasadzania drzew, na które już dzisiaj serdecznie zapraszamy!

(MiS)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (3)

XoXo

3 0

Brawo za świetną akcję!!! 16:01, 16.04.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BrawoBrawo

1 0

Pomysł rewelacyjny!!! Jeszcze zadbać o czystość w lasach i można odpoczywać :) 16:24, 16.04.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

madmaxmadmax

4 0

O czystość w lasach musimy sami zadbać bo sarenki nie śmiecą :) 17:39, 16.04.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone