Zamknij
REKLAMA

Na bal przybyło wielu milusińskich kochających zwierzęta

11:23, 12.02.2018 | MiS
REKLAMA
Skomentuj

Pod patronatem mruczących czworonogów w Gminnym Ośrodku Kultury „Hutnik” zorganizowano „Koci bal” Wszystko z okazji przypadającego 17 lutego Światowego Dnia Kota. Na uczestników zabawy czekał szereg atrakcji przygotowanych przez Gostyńskie Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt „Noe”.

Od siedmiu lat Gostyńskie Stowarzyszenie „Noe” organizuje karnawałową zabawę dla najmłodszych tzw. „Koci bal”. - To nie tylko zabawa. My w statucie mamy edukację - nie tylko chodzimy do przedszkoli, szkół i edukujemy, ale również temu służy koci balik. Dzieci przy okazji zabawy dowiadują się, że kotki są potrzebne, inteligentne, trzeba je szanować i nie wolno krzywdzić, podobnie jak innych zwierząt - mówiła Krystyna Hejnowicz, wiceprezes gostyńskiego stowarzyszenia "Noe". Co w kotach jest wyjątkowego? - Koty są bardzo inteligentne, niedoceniane, są świetnymi towarzyszami, co prawda chodzą swoimi drogami, ale dla wielu osób, które pracują od rana do wieczora, mieć kotka jest fajnie, bo to bardzo kontaktowe zwierzątko, któremu wystarczy do dyspozycji woda, jedzenie i kuweta... Wtedy na dłużej może zostać sam - dodaje. Koci bal był okazją do kocich adopcji. - W naszym schronisku mamy obecnie dziesięcioro kotków i wszystkie czekają na odpowiedzialnych i kochających właścicieli. Są momenty, kiedy jest ich nawet około trzydzieścioro - mówi Krystyna Hejnowicz.

Na bal przybyło wielu milusińskich kochających zwierzęta. Niemal każdy miał na sobie kocie akcenty - wąsy, uszka czy pazurki. Niespodziankom nie było końca. Uczestnicy kociego eventu nie mieli szansy nudzić się nawet przez moment. Wspólnym grom i tańcom nie było końca. Sporym zainteresowaniem wśród najmłodszych cieszyły się liczne konkursy i kocie makijaże.

Międzynarodowy Dzień Kota jest świętowany się od blisko dekady, a inicjatorem pierwszych obchodów był miesięcznik "Kot" oraz Cat Club Łódź.

(MiS)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

gostyniankagostynianka

0 1

Wspaniały balik , dzieci bawiły się wyśmienicie 12:04, 12.02.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018