Zamknij
REKLAMA

Najlepsi nauczyciele zostali docenieni przez czytelników Gostyń24 i "Gazety Gostyńskiej"

11:24, 02.02.2018 | MiS
REKLAMA

Czytelnicy portalu Gostyń24 i „Gazety Gostyńskiej” wybrali najbardziej cenionych i lubianych nauczycieli regionu gostyńskiego. Oficjalne wręczenie nagród miało miejsce podczas gali podsumowującej plebiscyt. Oprócz "Nauczycieli z klasą" w uroczystości udział wzięli burmistrzowie, wójtowie, samorządowcy, dyrektorzy szkół i sponsorzy.

Nauczyciel to zawód wyjątkowy. Nie można się go tak po prostu nauczyć. By w pełni spełniać się w tej roli, trzeba posiadać umiejętność nawiązywania relacji z uczniami, budowania u nich autorytetu i szacunku. Być nie tylko opiekunem, liderem, ale i przyjacielem. Takich nauczycieli z powiatu gostyńskiego docenili i nagrodzili czytelnicy portalu Gostyń24 i „Gazety Gostyńskiej”, oddając swoje głosy na siedemdziesięciu "Nauczycieli z klasą". - Gostyń24 od pięciu lat organizuje w Internecie plebiscyty na najlepszego sołtysa, ulubionego proboszcza, jednostkę OSP czy Koło Gospodyń Wiejskich. Wszystkie cieszyły się ogromnym uznaniem i zainteresowaniem naszych czytelników. Ten plebiscyt był jednak wyjątkowy. Nasi czytelnicy wcześniej nominowali nauczycieli, którzy nie tylko są fachowcami w swojej dziedzinie, ale i życiowymi przewodnikami dla młodych ludzi, wzorami do naśladowania - mówił Jarosław Jędrkowiak, wydawca portalu Gostyń24 i „Gazety Gostyńskiej”. W plebiscycie, który trwał pięć tygodni, oddano łącznie aż 7772 głosy. W tym czasie sporo się też działo. Rywalizacja trwała do ostatniej sekundy.

Nagrody i tytuły "Nauczyciel z klasą" zostały przyznane w trzech kategoriach - przedszkola, szkoły podstawowe i ponadpodstawowe. Uroczystość ich wręczenia miała miejsce podczas gali podsumowującej plebiscyt, jaka odbyła się 1 lutego w restauracji "Cukropol". Przybyli na nią nie tylko sami laureaci, ale też dumni dyrektorzy placówek, wójtowie, burmistrzowie, samorządowcy i sponsorzy. - W imieniu samorządowców chciałbym pogratulować wszystkim zwycięzcom. Nauczyciele są oceniani praktycznie codziennie, są oceniani przez swoich uczniów, przez dyrektorów szkół, są oceniani przez kuratorium - mówił Jerzy Kulak, burmistrz Gostynia. - My jako samorządowcy również oceniamy nauczycieli raz w roku podczas Dnia Edukacji Narodowej. Chciałbym zaapelować do samorządowców, aby w tym kolejnym roku, gdy będą typować nagrody, wzięli pod uwagę te nagrody z sondażu, bo suweren przemówił. To są najlepsi nauczyciele z poszczególnych gmin i jednostki powiatowej. Myślę, że warto ich docenić - podsumował Jerzy Kulak.

Wśród nauczycieli wychowania przedszkolnego pierwsze miejsce zajęła Weronika Dudziak z Przedszkola Samorządowego w Pudliszkach, nauczycielka z 2-letnim stażem. - Kiedy dowiedziałam się o nominacji, byłam zaskoczona, ale stwierdziłam, czemu nie zaryzykować... To po prostu zabawa - mówiła Weronika Dudziak. - Jak widziałam postępy w głosowaniu, byłam w szoku, ale towarzyszyła mi przy tym ogromna radość, że tak wiele osób oddało swój głos - kontynuowała. - Ten tytuł na pewno da mi jeszcze większą energię do pracy, gdyż jestem jeszcze młodym nauczycielem, świeżo po studiach, cały czas też się dokształcam i uzupełniam wiedzę na studiach magisterskich. Jeszcze raz powtórzę, to dla mnie ogromne wyróżnienie - podsumowała Weronika Dudziak. Drugie miejsce w kategorii przedszkola zdobyła Dorota Kaźmierczak z Przedszkola Samorządowego w Łęce Wielkiej, a trzecie Lucyna Kaczmarek z Przedszkola Samorządowego w Pudliszkach, oddział Chwałkowo.

Wśród nauczycieli szkół podstawowych pierwszą lokatę zajęła Anna Machowska ze Szkoły Podstawowej im. Stanisława Fenrycha z klasami integracyjnymi w Pudliszkach, która ma za sobą 7 lat pracy dydaktycznej. - Sama nominacja była wielkim zaszczytem. Różne miałam myśli podczas tych tygodni głosowania, ale dziś czuję tylko wielką radość. Doceniono moją pracę, zaangażowanie. Ten tytuł "Nauczyciel z klasą" to wielkie wyróżnienie. Dziękuję wszystkim za głosy - mówiła Anna Machowska. Drugie miejsce zajęła Danuta Jastrzębska ze Szkoły Podstawowej im Stanisława Fenrycha z klasami integracyjnymi w Pudliszkach, a trzecią lokatę Elżbieta Marciniak-Krenz ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gostyniu.

W kategorii szkół ponadpodstawowych niekwestionowaną liderką okazała się Anna Zielińska z Zespołu Szkół Rolniczych, nauczycielka z 12-letnim stażem. - O tym, że wygrałam, dowiedziałam się najpierw od uczniów, a potem od redaktora portalu i gazety, i jego telefon był potwierdzeniem tego, że faktycznie wygrałam. Radość była duża, ale zawdzięczam ją przede wszystkim uczniom, którzy nominowali mnie, a potem głosowali. Bardzo im dziękuję - mówiła Anna Zielińska z Zespołu Szkół Rolniczych w Grabonogu. - To taki drugi dzień nauczyciela w roku. Docenienie naszej pracy przez uczniów, którzy doceniają naszą wiedzę, widzą, że oddajemy właśnie im kawałek swojego serca... - podsumowała Anna Zielińska. Drugie miejsce w tej kategorii zajął Robert Zbieralski z Zespołu Szkół Zawodowych w Gostyniu, a trzecie Kinga Szymczak również z gostyńskiego Zespołu Szkół Zawodowych.

Wyróżniono także troje nauczycieli, na których oddano sporą ilość głosów i niewiele zabrakło, by stanęli na podium - Hannę Nawrot z Zespołu Szkół w Piaskach, Agnieszkę Nawrocką z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Borku Wlkp i Dominika Jankowiaka z Zespołu Szkół w Piaskach.

Nagrodami w plebiscycie były markowe telewizory, zestawy markowych piór i długopisów, zaproszenia do restauracji Cukropol na uroczystą kolację oraz pobyty w hotelu Absolwent i bilety do Teatru Miejskiego w Lesznie ufundowane przez sponsorów. Wręczali je Marek Banaszak z Powiatowego Banku Spółdzielczego w Gostyniu, Bartłomiej Smorowiński z Kancelarii Aris Odszkodowania-Ubezpieczenia, Jarosław Tomczak - prezes Fundacji Absolwent, a także wójtowie, burmistrzowie samorządowcy i dyrektorzy szkół.

(MiS)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone