REKLAMA

Trwa rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 1 Gostyniu. Wszystko, by poprawić warunki nauki uczniów

11:08, 10.01.2018 | MiS
REKLAMA
Skomentuj

Zgodnie z planem trwa rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 1 Gostyniu. Nowe skrzydło budynku nabiera kształtów. Inwestycji sprzyja pogoda - jest wyjątkowo ciepło jak na zimę, dzięki czemu prace postępują sprawnie. Jak zapewnia dyrekcja szkoły, roboty w żaden sposób nie kolidują z odbywającymi się w placówce lekcjami.

Wiele wskazuje na to, że od nowego roku szkolnego dzieci uczęszczające do gostyńskiej Jedynki będą miały lepsze warunki do nauki. Wszystko za sprawą trwającej rozbudowy budynku szkoły podstawowej. Prace rozpoczęły się kilka miesięcy temu i przebiegają dość sprawnie. Zakończono już roboty ziemne i fundamentowe. Wykonana została też podbudowa pod posadzkę. Obecnie trwa stawianie ścian wewnętrznych, zewnętrznych konstrukcyjnych i działowych.

Inwestycja, jak zapewnia dyrekcja szkoły, w żaden sposób nie przeszkadza w codziennym funkcjonowaniu placówki. - Tak jak zapewniałem kilka miesięcy temu, budowa w niczym nie przeszkadza. Budowlańcy praktycznie działają codziennie, a byli nieobecni tylko w przerwie świątecznej - zapewnia dyrektor Adam Jankowski. - Uczniowie nie mają dostępu do placu budowy, wszystko jest ogrodzone. Budowlańcy chodzą swoimi ścieżkami, a dzieci swoimi - podsumowuje dyrektor Jankowski. Zakończenie prac przewidziane jest na czerwiec 2018 roku. Wykonawcą inwestycji jest leszczyńskie konsorcjum.

Gmina Gostyń otrzymała blisko 4 mln zł dofinansowania z Unii Europejskiej na rozbudowę Szkoły Podstawowej nr 1 im. Czarnego Legionu w Gostyniu. Całość kosztować będzie ponad 4,6 mln zł. W budżecie Gostynia na ten rok zabezpieczone zostały środki niezbędne na wkład własny.

W ramach rozbudowy powstaje nowe skrzydło budynku wraz z łącznikiem do części szkoły już istniejącej. Będzie to budynek o łącznej powierzchni ok. 900 m² z dwoma kondygnacjami, częściowo podpiwniczony. Według przygotowywanej dokumentacji szkoła zyska 6 klas lekcyjnych, pokój nauczycielski, sanitariaty i szatnie. Budynek wyposażony zostanie również w udogodnienia dla niepełnosprawnych, czyli windy i podjazdy.

Za jakiś czas na terenie budowy pojawi się kolejny wykonawca, który zajmie się przebudową dachu i termomodernizacją "starego" obiektu. - Zależy nam na tym, aby te obiekty wyglądały równie dobrze i były spójne - mówi Mariusz Konieczny, naczelnik Wydziału Inwestycji Urzędu Miejskiego w Gostyniu. Do przetargu zgłosiły się cztery firmy, w tym przedsiębiorstwo zajmujące się rozbudową placówki, jednak najkorzystniejszą ofertę złożyła firma z Jarocina, zobowiązując się wykonać zadanie za niespełna 744 tys. złotych.

(MiS)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

rodzicrodzic

0 1

A ja się pytam dlaczego w budynku na ul. Kascielnej jest tak gorąco. Córka wzięła dzisiaj nawet termometr. 26 stopni. Lekka przesada. Potem okna otwarte i grypa gotowa. A gdzie program oszczędnościowy za który kiedyś burmistrz zapłacił coś koło 100 tys zł. Wtedy sprawdzano czy listwy zasilające nie są włączone w nocy. A dzisiaj hula dusza . Bo za to płacą wszyscy. 18:47, 10.01.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018