REKLAMA

Choinkę rozświetlą wspólnie święty mikołaj i dzieci, którzy w sobotę pojawią się na rynku

16:31, 05.12.2017 | MiS
REKLAMA
Skomentuj

Przygotowania do świąt Bożego Narodzenia w Gostyniu idą pełną parą. Iluminacji świątecznych z dnia na dzień przybywa, ciesząc oko przechodniów oraz kierowców. Dziś na gostyńskim rynku stanęła choinka. Na razie jednak nie prezentuje się najpiękniej, bo wciąż nie jest oświetlona. Zapalenie światełek nastąpi lada dzień, w najbliższą sobotę, podczas imprezy "Świąteczny ryneczek".

Na centralnym placu miasta stanęła największa z dekoracji – sztuczna, 10-metrowa choinka, z mnóstwem światełek. Na jej czubku widać tradycyjną gwiazdę betlejemską. Na razie nie prezentuje się jednak najpiękniej, bo jest jeszcze bez oświetlenia. - Szkielet choinki jest ten sam co w latach ubiegłych, zmienił się kształt ozdób i kolorystyka, ale na efekty mieszkańcy muszą poczekać do 9 grudnia. Odpalenie świątecznej iluminacji na choince nastąpi podczas sobotniej imprezy pn. "Świąteczny Ryneczek" - mówi Marzena Paluszkiewicz, naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Gostyniu.

Choinkę rozświetlą wspólnie święty mikołaj i dzieci, którzy w tym dniu pojawią się na rynku. Ponadto na najmłodszych czekać będzie sporo atrakcji, a dorośli będą mogli w tym czasie zrobić świąteczne zakupy na stoiskach i kramach uruchomionych tego dnia na rynku. Będzie można znaleźć m.in. rękodzieło, miody, pierniki, produkty gostyńskiej mleczarni, malowane ręcznie bombki, stroiki świąteczne, przetwory z jabłek, nie zabraknie stoiska z gostyńskimi gadżetami, a na zmarzniętych czekać będzie grzaniec i gorąca czekolada.

"Świąteczny ryneczek" uatrakcyjnią animatorzy z krakowskiego teatru ulicznego. Na rynku będzie można spotkać śnieżynki na szczudłach, na najmłodszych czekać będzie także święty mikołaj. Około godz. 17 aktorzy zaprezentują show ogniowo-pirotechniczne. W ramach „Świątecznego ryneczku” odbędą się także dwie tury warsztatów dla dzieci ze zdobienia bombek. Początek imprezy o 16.

(MiS)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

EwaEwa

1 0

Nasze miasto jest piękne ale na święta robi się w Gostyniu magicznie...dziękujemy wszystkim Panom ktorzy od wielu dni ciężko pracują żeby nasze miasto tak pięknie wyglądało...???????????? 06:31, 06.12.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone | 2017