Zamknij
REKLAMA

Młody mężczyzna jest podejrzewany o gwałt na mieszkance Gostynia

12:56, 13.09.2017 | MiS
REKLAMA
Skomentuj

Gostyński sąd aresztował mężczyznę podejrzanego o gwałt na 28-letniej kobiecie. Do zdarzenia miało dojść kilka dni temu w mieszkaniu. Sprawa wyszła na jaw po tym, jak poszkodowana z obrażeniami ciała trafiła do szpitala i opowiedziała personelowi o tym, co ją spotkało. Dla dobra śledztwa prokuratura nie ujawnia na razie szczegółów.

Do przestępstwa, jak ustalono, miało dojść w sobotę 9 września w jednym z lokali mieszkalnych na terenie Gostynia, gdzie 28-latka – mieszkanka Gostynia - umówiła się na spotkanie z 29-latkiem, również mieszkańcem miasta. - Te osoby znały się od kilkunastu lat. Nie były jednak w związku - potwierdza Jacek Masztalerz, p.o. prokuratora rejonowego w Gostyniu.

Na razie prokuratura nie zdradza szczegółów dotyczących okoliczności zdarzenia. - Nie będę podawał, w jakich okolicznościach konkretnie i jaką wersję zdarzenia przedstawiła pokrzywdzona i podejrzany. Te wersje różnią się - wyjaśnia prokurator Jacek Masztalerz.

Po całym zdarzeniu pokrzywdzona kobieta trafiła do szpitala i została zbadana przez lekarza. Stwierdzono u niej obrażenia ciała. Personelowi medycznemu miała opowiedzieć o tym, co ją spotkało. O sprawie poinformowano też policję. - Wykonano czynności na miejscu zdarzenia. (...) Od ofiary i podejrzanego pobrano biologiczny materiał porównawczy do dalszych badań - mówi prokurator Jacek Masztalerz.

Podejrzanego o gwałt 29-latka zatrzymano i przedstawiono mu zarzut z art.197 § 1. - "Kto przemocą, groźbą bezprawną lub podstępem doprowadza inną osobę do obcowania płciowego, podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12." - Mężczyzna nie przyznał się do winy - mówi szef gostyńskiej prokuratury. Decyzją sądu podejrzany o gwałt został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące i osadzony w areszcie śledczym w Śremie. - Sąd argumentował to istniejącą obawą matactwa oraz surowością grożącej kary - wyjaśnia prokurator Jacek Masztalerz.

Wszczęte śledztwo zostało powierzone KPP w Gostyniu. Jednocześnie powołano biegłego psychologa i we wtorek 12 września przesłuchano poszkodowaną kobietę w charakterze świadka, a także świadków pośrednich zdarzenia.

(MiS)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018