Zamknij
REKLAMA

Brawo, brawo, brawo...

13:04, 05.06.2019 | MiS
REKLAMA
Skomentuj
Foto: Marcin Skiba

Ich zaangażowanie społeczne doceniono na szczeblu krajowym. Gostyńska firma znalazła się w gronie jedenastu przedsiębiorstw z całej Polski, które otrzymały tytuł "Dobroczyńca Roku". Jej założyciele stanęli na scenie razem z przedstawicielami największych spółek. - Nagroda jest znakomitym wyróżnieniem, ale tak naprawdę nie trzeba nas nagradzać - komentuje Mateusz Gendera, wiceprezes firmy LigiHalowe.pl S.C.

Konkurs "Dobroczyńca Roku "  od ponad 20 lat promuje dobroczynność i społeczne zaangażowanie firm w Polsce. Jego organizatorem jest Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce. W konkursie nagradzane są te firmy, które skutecznie realizują działania społeczne we współpracy z organizacjami pozarządowymi, wspierają je merytorycznie, finansowo i rzeczowo.

Tytuł "Dobroczyńcy Roku" w kategorii "Sport – mała i średnia firma" otrzymały w tym roku LigiHalowe.pl S.C. A.Świerzewski, M.Gendera z Gostynia zajmująca się organizacją imprez, pikników sportowych, wynajmem boisk mobilnych i organizacją eventów. Tytuł został przyznany "za nieodpłatne przekazywanie sprzętu na wydarzenia sportowe, organizację zbiórek charytatywnych podczas organizowanych przez firmę zawodów oraz reklamowanie inicjatyw stowarzyszeń dzięki czemu w zeszłym roku udało się przekazać ok. 25 tys. zł na rzecz podopiecznych organizacji." Przedsiębiorstwo angażowało się m.in. w zbiórkę pieniędzy na leczenie Oskara Zaremby z Daleszyna, na windę dla Mikołaja z Piasków, na rehabilitację Kubusia, na operację dla Dawida.

W konkursie uczestniczyło kilkaset firm z całej Polski. - Bardzo się cieszymy, że znaleźliśmy się w gronie 11 laureatów w 2019 roku. Stanąć na scenie obok takich firm jak PKO BP, PZU na Życie S.A., Budimex S.A., Auchan Polska, SAP Polska, Nestle Purina, Jeronimo Martins Polska S.A czy Nationale-Nederlanden Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A. to niezwykłe wydarzenie, tym bardziej, że jesteśmy wciąż młodą i niewielką firmą - mówił prezes firmy Adam Świerzewski.
 

Z kolei wiceprezes Mateusz Gendera przyznał, że to ogromne wyróżnienie, ale nie byłoby możliwe bez przyjaciół, znajomych, kibiców, zawodników, sponsorów i partnerów. - To im dedykujemy tę nagrodę. Oczywiście nagroda jest znakomitym wyróżnieniem, ale tak naprawdę nie trzeba nas nagradzać. Dla nas największą nagrodą jest uśmiech dzieci, którym pomagamy, które mimo ciężkich chorób pojawiają się u nas na turniejach i uśmiechem dają energię do dalszych działań - powiedział wiceprezes Mateusz Gendera.

Gala finałowa konkursu odbyła się w Warszawie w należącym do znanego aktora Emiliana Kamińskiego "Teatrze Kamienica"  Po wyróżnieniu laureatów odbył się koncert "Piotr Polk z zespołem."
 

(MiS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

poznanpoznan

11 3

gratulacje takich osób więcej którzy umią się dzielic .Tak trzymać wszystkiego dobrego 15:53, 05.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone