Zamknij
REKLAMA

Synoptycy ostrzegają!

13:03, 15.03.2019 | MiS
REKLAMA
Skomentuj

Mamy marzec, a jak wiadomo...w marcu jak w garncu. W nadchodzący weekend pogoda będzie zgodna ze starym przysłowiem. Czeka nas na początek silny wiatr i opady deszczu. A w niedzielę może być najcieplejszy dzień od początku roku.

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenie pierwszego stopnia przed wichurami dla powiatu gostyńskiego. Dotyczy ono występowania silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 40 km/h, a w porywach do 90 km/h. Najsilniej w naszym regionie powieje w nocy z piątku na sobotę.

Silne porywy wiatru mogą stanowić zagrożenie dla ludzkiego życia i zdrowia. Wiatr może przewracać drzewa, łamać gałęzie oraz przyczyniać się do uszkodzeń dachów budynków. W czasie, kiedy porywy wiatru są bardzo silne powinniśmy unikać przebywania na zewnątrz oraz przemieszczania się. Przebywając w domu należy pamiętać o zabezpieczeniu przedmiotów, które mogą zostać porwane przez wiatr przez co mogą ulec uszkodzeniu lub wyrządzić komuś krzywdę. W razie wystąpienia niebezpiecznego zdarzenia należy zgłosić je na numer alarmowy 112 – Centrum Powiadamiania Ratunkowego.

Z kolei w niedzielę ma być słonecznie i znacznie cieplej, bo termometry według zapowiedzi synoptyków mają wskazywać nawet około 20 stopni Celsjusza.

(MiS)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

32 4

cóż za ironia,gdy tydzień temu pisałem na alert że w weekend będzie bardzo wietrznie artykuł się nie ukazał ,natomiast teraz proszę .cóż byle postawić na swoim. 13:34, 15.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

hehehehe

32 4

30-40 km/h? śmiech tyle to jeżdżą na rowerach! wielki halo że mocniej powieje, nie ma o czym pisać... wojna idzie....uciekaaaaać:) 18:33, 15.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone