Zamknij
REKLAMA

Policjanci zadowoleni...

13:00, 04.12.2018 | M.S
REKLAMA
Skomentuj

Nowy policyjny radiowóz niebawem trafi do Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu. Auto zostało dofinansowane przez gminy Borek Wlkp. i Pogorzela, na terenie których pojazd ma być wykorzystywany. Nowy opel będzie uzupełnieniem dotychczasowej floty.

Jakiś czas temu komendant Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu zwrócił się do władz gminy Borek Wlkp. i Pogorzela o dofinansowanie zakupu nowego radiowozu marki Opel Astra H z silnikiem 200-konnym. Koszt zakupu auta to blisko 100 tys. złotych. Wkład obu samorządów miał wynieść 25%, czyli 25 tys. złotych. Obecnie ośmiu funkcjonariuszy, którzy pracują na posterunku policji w Borku Wlkp. korzysta z dwóch kilkuletnich pojazdów marki Hyundai i Kia Ceed.

Jako pierwsi decyzję o dofinansowaniu zakupu radiowozu w kwocie 12,5 tys. złotych podjęła gmina Borek Wlkp. Radny Michał Dopierała zastanawiał się czy z radiowozu faktycznie będą korzystali tylko policjanci z tamtejszego posterunku,  który obejmuje rewirem gminy Borek Wlkp. i Pogorzela. - Nie ma nigdy żadnej pewności, że to auto zostanie wpisane do majątku policji, ale jeżeli ten samochód nie trafi na nasz teren, to już nigdy policja od nas nie dostanie pieniędzy i tyle - komentował burmistrz Marek Rożek.

Radny Damian Florczyk, który jest emerytowanym policjantem przekonywał, że każdy potrzebuje narzędzi do pracy  - Jeśli pracownik nie będzie miał prawidłowego narzędzia do wykonywania zadań, to nigdy jego praca nie będzie wykonywana prawidłowo. Radiowóz jest najlepszym środkiem, aby ścigać przestępców. Niech służy policji. Będę głosował "za" - mówił radny Damian Florczyk. Podobnie zagłosowali pozostali radni obecni na sali obrad.

Wątpliwości nie mieli za to radni gminy Pogorzela. - Jest to okazji dokładam 25% wartości tego samochodu, a przyda się. Wiem, że dla jednych obecność policji to stres, a dla innych jak nie ma ich to mówią, gdzie oni są jak coś się dzieje. Teraz nowym autem nie będzie usprawiedliwienia, że nie mają czyym. - mówił burmistrz Piotr Curyk. - Borek podjął tą uchwałę - kontynuował włodarz i nawiązał do kwestii likwidacji Posterunku Policji w Pogorzeli. - Wiem, że to ważna kwestia, była walka o to, aby pozostał, ale to nie był posterunek, tylko rewir dzielnicowych i utrzymanie go w takim kształcie byłoby trudne. Mamy pomieszczenie dla policjantów, gdzie przyjmowani są interesanci by nie trzeba było jeździć do Borku Wlkp. (...) - mówił burmistrz Piotr Curyk.

Kierownik Posterunku Policji w Borku Wlkp., asp. Piotr Jankowski podkreślał, że zakup auta to dobra inwestycja w bezpieczeństwo i niebywała okazja, bo znaczą część pieniędzy przekaże Komenda Główna Policji. - Bardzo jesteśmy zadowoleni. Na pewno poprawi to komfort pracy policjantów i zwiększy bezpieczeństwo, bo poprzednie samochody często zawodziły. Nie doszło do takiej sytuacji, że nie było czym dojechać na interwencję, ale teraz nie będzie już żadnych obaw - mówił asp. Piotr Jankowski, kierownik Posterunku Policji w Borku Wlkp.

Radiowóz ma trafić do Posterunku Policji w Borku Wlkp. najpóźniej na początku przyszłego roku.

(M.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (1)

emeremer

0 0

Policja powinna finansować się ze swoich środków,,,takie proszenie się ...a poźniej bo my daliśmy pieniądze to .....to nic dobrego 11:23, 05.12.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone