Zamknij
REKLAMA

Ta nagroda nie była przypadkowa! Rodzice mogą być z nich dumni. Ich synowie to prawdziwy skarb

09.18, 19.01.2023 AP Aktualizacja: 13.24, 22.01.2023
Skomentuj Foto: ZSR Grabonóg
REKLAMA

„Młodzi rolnicy” z Zespołu Szkół Rolniczych  w Grabonogu sięgnęli po podium, w prestiżowym konkursie organizowanym przez Wielkopolską Izbę Rolniczą i Międzynarodowe Targi Poznańskie. Rozstrzygnięcie konkursu oraz wręczenie nagród miało miejsce podczas MTR „Polagra Premiery”

W konkursie „Dzień z życia młodego rolnika” udział wzięło czworo uczniów z ZSR w Grabonogu. Dwoje z nich - Patryk Gabryelczyk z klasy ITR stanął na drugim, a Kacper Szafraniak z klasy IITR, na trzecim miejscu podium. Pozostałe dwie prace, wykonane przez Tobiasza Muchę z klasy IIITR oraz Adriana Poznańskiego z klasy ITR otrzymały wyróżnienie. Nagrodzeni uczniowie przygotowali filmy między innymi o tym, jak wygląda ich dzień pracy i nauki oraz jak udaje im się łączyć obowiązki ucznia z pomocą w gospodarstwach rolnych swoich rodziców.

To ogromny sukces w Wielkopolsce to duże wyróżnienie dla naszej młodzieży. Cieszymy się, że trud ich pracy został doceniony. Jako dyrekcja i nauczyciele widzimy, że rolnictwo dla nich to nie tylko zawód ale ogromna pasja, którą mogą rozwijać w naszej szkole. - mówiła Agnieszka Sadzka , dyrektor ZSR w Grabonogu

Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe, ale nie tylko. Wzięli także udział w Międzynarodowych Targach Rolniczych „Polagra Premiery”. Taka forma edukacji to jedna z metod kształcenia przyszłych rolników w ZSR , których jest coraz mniej. Przez ostatnie 10 lat, liczba gospodarstw rolnych w Polsce spadła o prawie 200 tyś. Młodzi ludzie coraz rzadziej widzą przyszłość, w tym zawodzie. Dlatego tak ważne jest by zachęcać ich do kształcenia różnymi metodami.

ZSR Grabonóg to tradycja kształcenia rolniczego. Zmienia się jednak jego forma. Uczniowie są zainteresowani nowinkami technicznymi z branży. Udział w targach takich jak „Polagra” jest do tego świetną okazją. Młodzież ma okazję zapoznać się z nowoczesnym sprzętem i rozwiązaniami dla rolnictwa. Wykłady, które przygotowała Wielkopolska Izba Rolnicza dla młodzieży pozwoliły spojrzeć z innej perspektywy na uprawę ziemi i problem braku wody w Wielkopolsce. Takie spotkania w szerokim gronie pozwalają na wymianę doświadczeń. - dodała Agnieszka Sadzka.

Podium w konkursie „Dzień z życia młodego rolnika” to nie jedyne sukcesy uczniów z Grabonogu. Kilka tygodni temu podczas eliminacji szkolnych, konkursu „Wiedzy O Bezpieczeństwa Pracy w Rolnictwie Indywidualnym” zorganizowanego przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oraz Państwową Inspekcje, Zespół Szkół Rolniczych zdobył I miejsce. Konkurs wygrał Maciej Krystek z tatą Łukaszem.

[ALERT]1674115093618[/ALERT]

 

(AP)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (5)

123123

9 1

Brawo Kacper! 09:46, 19.01.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AgroFafik AgroFafik

2 0

Dziękuję ❤️ 12:27, 19.01.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ALAALA

3 0

Brawo chłopaki! Dalszych sukcesów! Powodzenia! 13:15, 19.01.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

RodzicRodzic

2 0

Piękny filmik,brawo za pomysłowość dla ucznia!!!! 14:14, 19.01.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

RolnikRolnik

1 0

Gratulacje Panowie. Teraz Rolnik to raczej- Operator Maszyn Specjalistycznych.
Czasy się zmieniły. 17:57, 19.01.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%