Zamknij
REKLAMA

Ogromnym sercem i wrażliwością wykazali się uczestnicy "Słonecznej Majówki dla Zuzy". Kwota jaką udało się im zebrać podczas festynu daje...

14:07, 17.05.2022 | .
Skomentuj Foto: Gostyn24/Fotomontaż/Canva
REKLAMA

Ogromnym sercem i wrażliwością wykazali się uczestnicy "Słonecznej Majówki dla Zuzy". Kwota jaką udało się im zebrać podczas festynu daje nadzieję Zuzi Kryś z Pogorzeli.  W poniedziałkowy wieczór podliczono komisyjne zebrane fundusze. Na leczenie i rehabilitację nastolatki wpłynie ponad 20 tys. złotych!

Sporo działo się w minioną niedzielę na terenie rekreacyjnym w Głuchowie. Z inicjatywy miejscowego Koła Gospody Wiejskich i przy ogromnym wsparciu  sponsorów zorganizowano festyn charytatywny "Słoneczną Majówkę dla Zuzy" na rzecz nastoletniej z gmin y Pogorzela, u której kilka miesięcy temu wykryto guza kości strzałkowej lewej (osteosarcoma). By ratować życie dziewczyny konieczna był amputacja lewego podudzia. Dziś 16-latka najgorsze ma już za sobą.

- W tej chwili jesteśmy na końcówce. Zuzia się bardzo dobrze czuje. Wyniki już mamy i nie ma przerzutów - mówi Sylwia Kryś, mama Zuzi. - Noga musiała być amputowana i z tego co wyszło w wynikach to była bardzo dobra decyzja, bo byłyby problemy  - dodaje - W środę jeśli wyniki pozwolą jedziemy na trzy ostatnie chemie i to będzie zakończenie leczenia, ale przed nami rehabilitacja - wyjaśniała Sylwia Kryś.   

W najbliższym czasie Zuza pojedzie też na przymiarkę protezy i czeka ją naukę chodzenia.

- Jesteśmy w tej chwili na bardzo dobrej i prostej drodze. Były sytuacje podbramkowe z gorszymi chwilami, ale teraz słońce świeci i niech tak zostanie - mówiła Sylwia Kryś.

Rodzina wielokrotnie dziękowała za liczne wsparcie. Również Zuzia z wielkim wzruszeniem zwróciła się do którzy jej pomagają. 

- Bardzo dziękuję wszystkim, którzy po prostu byli przy mnie w tych trudnych chwilach - mówiła Zuza.

Miłym akcentem było też wspólne odśpiewanie gromkiego 100 lat dla Zuzi, która 25 maja będzie obchodziła swoje 17 urodziny. Wiele osób wpisało się do pamiątkowej księgi życzeń. Życzenia dla Zuzi złożyli również koledzy i koleżanki z klasy.

Chcemy żebyś jak najszybciej wróciła. Rozpromieniałaś nasze dni w klasie. Zawsze było świetnie z Tobą i czekamy aż się zjawisz w szkole - mówili przedstawicie klasy. 

Koło Gospodyń Wiejskich w Głuchowie nie pierwszy raz było organizatorem tak dużego wydarzenia, ale pierwszy raz miało ono taki charakter.

O chorobie Zuzi dowiedziałyśmy się w zeszłym roku. Zawsze staramy się wspierać lokalnie na tyle ile możemy. Wcześniej obostrzenia covidowe nie pozwalały na organizację takich wydarzeń, ale na wiosnę rzuciłyśmy hasło "festyn" i od razu pojawiło się mnóstwo organizacji, sponsorów chcących się przyłączyć. I spotykamy tak spotkaliśmy się na "Słonecznej Majówce dla Zuzy". I nie brakuje na niej słońca - mówiła Jagoda Wielebińska, członkini KGW Głuchów, które było głównym organizatorem imprezy.

Podczas festynu każdy mógł nabyć losy, zorganizowano występy taneczne, wokalne i sportowe. W strefie militarno-poszukiwawczej z pomocą wykrywaczy metali można było odnaleźć skarby ukryte w piasku. Nie zabrakło strefy dla dzieci, gdzie maluchy szalały  na całego, a rodzice w tym czasie spróbowali domowych wypieków i pili kawę. Chętni mogli się również zarejestrować jako dawcy szpiku. 

Uczestnicy festynu wykazali się ogromnym sercem i wrażliwością, dzięki czemu udało się zebrać 21.985,70 zł oraz 2 euro!!!

[ALERT]1652785977791[/ALERT]

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

 Xz Xz

5 0

Wspaniała wiadomość 14:59, 17.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

piotrdfjgkb.nlmpiotrdfjgkb.nlm

0 0

Inne dzieci też potrzebują pomocy, czemu ładować tyle kasy w jedną zuzę. Za 20.000 można by pomóc wielu osobom. 13:02, 18.05.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

ZniesmaczonaZniesmaczona

1 0

Treść komentarza…żal… obyś nigdy nie musiał walczyć o zycie dziecka… a tak swoją drogą, to jeśli nie dałeś , nie komentuj, jeśli dałeś, a teraz takie głupoty wypisujesz, to aby Cię karma nie dopadła … 15:39, 20.05.2022


EwkaEwka

2 0

Są osoby, które wszystko wiedzą najlepiej i w każdym temacie muszą się wypowiedzieć, tak z natury, bez powodu czerpią radość z dopieczenia komuś. Dla ciebie dzień bez złośliwości to dzień stracony.
Miłego dnia! 14:52, 18.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%