Wiadomości z regionu Gostyn24, najważniejsze informacje, wiadomości i wydarzenia

Zamknij

Świąteczny klimat w... Urzędzie - zdjęcia

10:33, 09.12.2015 Aktualizacja: 02:13, 24.10.2025

Rękodzieło budzi coraz większe zainteresowanie nie tylko pośród osób, które pragną mieć oryginalne, twórcze hobby, lecz także wśród potencjalnych nabywców tego typu wyrobów, lubiących ozdabiać swoje domy rzeczami niepowtarzalnymi. Miejscem, w którym mogą się spotkać, są kiermasze bożonarodzeniowe - jeden z nich odbył się niedawno w Pogorzeli.

W niedzielne przedpołudnie hol Urzędu Miejskiego w Pogorzeli wypełniły stoiska z fantazyjnymi ozdobami, a w powietrzu unosił się zapach wigilijnych potraw – pierogów, kapusty z grzybami, barszczu czerwonego, pierników i ciast. Wszystko za sprawą kiermaszu świątecznego, zorganizowanego przez Stowarzyszenie „Łaciata Wieś”. – Było 10 różnych stanowisk, dla każdego coś się znalazło – stroiki, ozdoby z makaronów, z płatków kosmetycznych, ręcznie malowane bombki, wyroby szydełkowe, z wstążek, quilling, papierowa wiklina, ręcznie robione kartki i wiele innych ozdób – wylicza Renata Turbańska, prezes Stowarzyszenia „Łaciata Wieś”.

Kiermasz po raz pierwszy odbywał się w nowej lokalizacji – wcześniej wystawcy gromadzili się w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury. - Szczerze powiedziawszy, myśleliśmy, że gdy przeniesiemy się bliżej kościoła, będzie trochę więcej ludzi – przyznaje Renata Turbańska. - Ogólnie jest dobrze – wystawcy są zadowoleni, wszystkim smakowały wyroby, każdy kupił coś dla siebie – podsumowuje.

JK

Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu gostyn24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%