Kolejny rok z rzędu obsługą bezpłatnej komunikacji miejskiej i podmiejskiej w gminie Gostyń zajmie się firma z Mielca. To oznacza, że te nie zmienią się autobusy, które przez cały 2021 rok woziły pasażerów, ale wprowadzono korekty rozkładu jazdy.
Firma MARKPOL Transport Krajowy–Zagraniczny Marek Rzeźnik z Mielca wygrała ogłoszony przez burmistrza Gostynia przetarg na obsługę bezpłatnej komunikacji miejskiej i podmiejskiej i przez kolejny rok jej autobusy jeździć będą po gminie Gostyń. Spółka zaoferowała wykonanie zadania za kwotę 611 tys. złotych.
Wraz z nowym rokiem wprowadzono korektę rozkładu jazdy dla komunikacji miejskiej. Na linii autobusowej nr 11, kursującej w środy, od 1 stycznia 2022 roku zmieniona zostanie godzina odjazdu autobusu spod Bazyliki na godzinę 20.10. Zmiana ta skutkuje przesunięciem godzin odjazdów o 10 min z kolejnych przystanków na tej linii. Zmiana została wprowadzona, ze względu na opóźnienia, jakie autobus notował na tym kursie. Na linii autobusowej nr 19 zostają wprowadzone dodatkowe odjazdy o godz. 15.05 i 15.35. Zmiana ta została wprowadzona, aby umożliwić powrót uczniów ze szkół w godzinach popołudniowych.
W związku z nauką zdalną uczniów szkół podstawowych i średnich od 3 stycznia do 7 stycznia 2022 roku oraz na czas ferii zimowych (17-28 stycznia 2022 r.) zostaje zawieszona linia nr 19 tzw. kurs szkolny. Wznowienie linii autobusowej nr 19 nastąpi 10 stycznia 2022 r.
Pełen rozkład jazdy dostępny jest -TUTAJ-
1 0
Super inicjatywa od lat. Brawo i trzymać tak dalej