Zamknij
REKLAMA

czwartek, 29.08

Zapraszamy dzieci i młodzież do zapisów na całodniową wycieczkę do Muzeum Narodowego Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie, którą Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Gostyniu zorganizuje w ramach projektu „Czyste Czytanie”. Wyjazd odbędzie się w czwartek, 29 sierpnia 2019 r. Uczestnictwo jest całkowicie bezpłatne!

Podczas wycieczki:

- zwiedzimy Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie, gdzie poznamy historię rolnictwa i przemysłu z terenów historycznych i współczesnych ziem polskich,
- dowiemy się skąd i w jaki sposób powstaje żywność i inne dobra pochodzące z surowców rolniczych i naturalnych,
- weźmiemy udział w warsztatach wytwarzania tradycyjnych wielkopolskich soków i przetworów owocowo-warzywnych: zapoznamy się z obiektami muzealnymi, przy pomocy których dawniej wytwarzano produkty tradycyjne, a następnie własnoręcznie wykonamy produkty przy użyciu współczesnego sprzętu AGD, poznając przy tym cały proces technologiczny „od surowca do gotowego wyrobu”.

Zapisy przyjmujemy w wiadomości prywatnej na profilu facebookowym Biblioteki oraz pod numerem telefonu: 65 572 09 52. Osoba do kontaktu: Magdalena Bulińska.

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.


niedziela25 sierpnia

wtorek27 sierpnia

czwartek29 sierpnia

sobota31 sierpnia

środa4 września

sobota7 września

niedziela8 września

sobota14 września

niedziela15 września

sobota21 września

piątek27 września

piątek18 października
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone